banner211

Ak Parti Van’da pandemi sonrası ilk kongresini yaptı

AK Parti Van İl Başkanlığı, yoğun güvenlikli pandemi tedbirleri altında  Koronavirüs sonrası ilk ilçe kongresini Edremit İlçesi’nde gerçekleştirdi.

Ak Parti Van’da pandemi sonrası ilk kongresini yaptı

ŞEHRİVAN HABER MERKEZİ- AK Parti Van’da, daha önce başlatılan ve 4 ilçenin gerçekleştirildiği, ancak Koronavirüs salgını sebebiyle 9 ilçenin kalan kongrelerine başladı. İlk kongre, Edremit İlçe kongresi . Kovid-19 virüs salgını sebebiyle , etrafı açık halı sahada yapıldı. Kongre alanı, misafirler içeri alınmadan önce dezenfekte edilirken, kapı girişlerinde ellere dezenfekten sıkıldı ve ateş ölçümü gerçekleştirildi. Bu arada 65 yaş üzeri delegelerin salona gelmemeleri tavsiye edildi. Kongreye, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, AK Partili Belediye Başkanları, İlçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongreye partinin Van İl Koordinatörü Alaattin Parlak Divan başkanlığı etti. Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkan Adayı Sezer Bayramoğlu, bugüne kadar getirdikleri dava bilincini, bundan sonra da partilerinin ilkeleri içerisinde devam  edileceğini söyledi. Bayramoğlu, üzerlerine yüklenen sorumluluğun bilincinde hareket ederek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine giden yolda büyük çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi. 

Ardından bir konuşma yapan AK Partili Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kongrelerin partiler için düğün özelliği taşıdığını belirten Say, " Bizlerin bazen yeyse düştüğümüz, yorulduğumuz bir zamanda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan yeni bir müjde ile karşımıza çıkıyor, bizlerin yenilenmesine vesile oluyor. 2023 hedeflerine doğru durmadan ilerlememizi sağlıyor. Bu sebeple liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Dava arkadaşlarımızla birlikte ev ev dolaşarak gönül seferberliğini kuracağız. İlçe kongremizin İlçemize, Vanımıza ve Türkiyemize hayırlı olmasını diliyorum."dedi. 

Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ise yaptığı konuşmada, 19. yılını kutlayan partilerine bu güne  kadar hizmet eden sandık görevlileri, mahalle başkanları müşahitler , meclis üyeleri, Teşkilat mensupları, kadın, gençlik, ilçe, İl başkanlarına ve Milletvekillerine teşekkür etti. Edremit'te kadın seçmen sayısının çokluğuna dikkati çeken Türkmenoğlu, " Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Toplam ağırlığı 1 gram etmeyen virüs, dünyadaki 8,5 milyarı esir aldı. Kongreler değişim, yenilenme ve bir araya gelme sürecidir. Bu dava kutlu bir davadır. Küçük meselelerle bertaraf edilemez. Bu dava Ayasofya'dır, Libya'dır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere müjdelediği Karadeniz'deki doğalgaz ülkemizin çok daha güçlü yarınlara emin adımlarla ulaşmasına vesile olacaktır. Tam bir kurumsal yapı içerisinde AK Partiyi Van ve Edremit'te hak ettiği seviyelere hep birlikte çıkaracağız."  Edremitte yoğun katılım sağlayan  delegelerimize ve  onların oyları İle seçilecek yönetime başarılar diledi. 

Kongrede Van Milletvekilleri Abdulahat Arvas ve Osman Nuri Gülaçar'da günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı sinevizyon aracılığı ile aktarıldı. Bu arada İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, daha önce görev yapan Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi. Bu arada faaliyet ve gelir - gider raporları okunarak oylandı. 

Tek liste halinde gidilen kongrede Sezer Bayramoğlu, 400 delegenin oyunu alarak İlçe Başkanı seçildi.

İlçe Yönetim Kurulu Asil adaylar listesi şu şekilde:

Abdulvahap Çabuk, Abidin Kırmızıelma, Ahmet Artam, Bekir Sacıntı, Erdem Şahin, Erol Etlan, Erşan Özbek, Habbam Demirbacak, Hudeyda Demir, İdris Karael, Kübra Soyçicek, Mahir Bulut, Mehmet Emin Taş, Mehmet Nuri Kıpcak, Mesut Çilingir, M. Nurullah Terim, Muhsin Konuk, Murat Çikman, Murat Karakuş, Nedim Ova, Nejla Kortak, Neriman Yılmaz, Niyazi Kaplan, Rahmi Başak, Sabri Aydoğan, Seher Ecer, Sercan Yeke, Yılmaz Aysan, Zübeyde Balta

İlçe Yönetim Kurulu Yedek Adaylar listesi:

Selahattin Topaloğlu, Ruhan Vankul, Bahattin Şenol, Abidin Sultanoğlu, İrfan Yendim, Yavuz Buğday, Mirza Balli, Akın Nacar, Burhan Tezcan, Sevgi Sağlam, Musluh İgit, Veysel Yılmaz, Ubeyit Umur, Türkmen Tokmak, Birgül Özel

İl Kongre Delege Aday listesi:

Sezer Bayramoğlu, İsmail Say, Abdullah Aras, Halis Bayramoğlu, Savaş Nurullah Kıylık, Abdulvahap Çabuk, Abidin Kırmızıelma, Ahmet Artam,  Bekir Sacıntı, Erdem Şahin, Erol Etlan, Erşan Özbek, Habbam Demirbacak, Hudeyda Demir, İdris Karael, Kübra Soyçicek, Mahir Bulut, Mehmet Emin Taş, Mehmet Nuri Kıpcak, Mesut Çilingir, M. Nurullah Terim, Muhsin Konuk, Murat Çikman, Murat Karakuş, Nedim Ova, Nejla Kortak, Neriman Yılmaz, Niyazi Kaplan, Rahmi Başak, Sabri Aydoğan, Seher Ecer, Sercan Yeke, Yılmaz Aysan, Zübeyde Balta, Afkan Yeke, Ayşegül Sani, Emre İnci, Ezgi Bayramoğlu, Harun Alırız, Mahmud Gedik,  Soner Çiftçi, Yeşim Alırız, Yüksel Karacan, Selçuk Bayramoğlu, S. Güneri Bayramoğlu, İsa Kıyak, Murat Durmaz, Bilal Eryiğit, Burcu Adıgüzel, Cahide Oral, Cahit Ulutaş, Duygu Develi, Haktan Burakoral, Harun Türkmen, Hasan MercanOğlu, Hazal Eryiğit, Hüseyin Özdağ, İlhan Kaya, Kader Dursun Koçak, Kadir Türkmen, Kamile Sevimli, Kurtulu Şortasaç, Lütfi Sevimli, Mehmet Halit Bizan, Meral Özdağ, Mümine Kütükoğlu, Nida Ulutaş, Nihal Eryiğit, Taner Adıgüzel, Turgay Mercanoğlu, Tülay Işık, Vural Ayvaz, Yusuf Eryiğit, Ebubekir Kütükoğlu, İsmail Kütükoğlu, Rıdvan Mercanoğlu

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE