ALES sınav soruları ve cevap anahtarı yayınladı...

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için sorular ve cevap anahtarı son dakika duyuruldu.

ALES sınav soruları ve cevap anahtarı yayınladı...

ALES Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı ÖSYM AİS ekranı üzerinden adayların erişimine açıldı. Bu noktada; "ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? 2022 ALES sınav soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanır?" soruları da yanıt buldu. İşte ALES soruları ve cevapları 2022 ÖSYM AİS ekranı!

ALES SORU VE CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI!

2022-ALES/1 Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

17 Nisan 2022 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2022-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10'u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 17 Nisan 2022 tarihinde saat 13.55'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

TIKLA SORGULA

SABAH

YORUM EKLE