Altın fiyatları rekora doymuyor! Altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? İslam Memiş altın için asıl bekleneni açıkladı!

Gram altın fiyatları Aralık 2021'de gördüğü seviyeyi geçerek rekor tazeledi. Güne bin 55 liradan başlayan gram altın, bin 68 liraya yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Altın fiyatlarında rekor seviyeler görülmeye devam ederken uzman isim İslam Memiş altın için asıl bekleneni açıkladı. Yükseliş devam edecek mi? İşte Memiş'in bomba tavsiyeleri...

Altın fiyatları rekora doymuyor! Altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? İslam Memiş altın için asıl bekleneni açıkladı!

İki hafta önce 967 lira olan gram altın 1066 liraya kadar yükseldi. Rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları yakından takip ediliyor. Yükseliş devam eder mi tekrar alım fırsatı olur mu? İslam Memiş haftalar öncesinden sinyal vermişti. İşte uzman ismin son açıklamaları:

-Altın piyasasında pozitif seyrin devam etmesini bekliyorum.Gram altın için 1200-1400 lira seviyelerini bekliyoruz.

-Altın sekiz aydır baskılanıyor. Daha gidecek yolu var.Altının seviyesi yüksek ben harçlıklarımla altın alamıyorum diyenlere gümüşü işaret ediyoruz. 

-Gümüşün gramı 13 lira. En azından birkaç gram kenara koymak sureti ile altın gibi getirisi olan bir emtiadan bahsediyoruz. 

- Gram altın TL fiyatında muhtemelen 1060-1090 lira seviyeleri gelecek. Yılsonuna kadar da 1.400 seviyelerini konuşabiliriz.

-Yatırımcı elindeki altını bozdurmamalı. Daha yeni zirvelere var.

REKOR TAZELEDİ

Gram altın, 20 Aralık 2021'deki gördüğü seviyeyi geçerek rekor tazeledi. Gram altın fiyatındaki yükselişte ons altının 3 ayın en yüksek seviyesine çıkması etkili olurken, kasım ayında yüzde 10 yükselişle 967 TL'den 1068 TL'ye tırmandı.

Rekor sonrası çeyrek altın 1759 liraya, yarım altın 3 bin 523 liraya, tam altın 7 bin 15 liraya kadar yükseldi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE