banner211

Antalya Milletvekili Cavit Arı Kapıköy’ün Açılması İçin Ticaret Bakanı İle Görüştü

Koronavirüs salgınından dolayı kapatılan Kapıköy Sınır kapısın açılması için bir diğer girişim ise Antalya Milletvekili Cavit Arı’dan geldi. Cavit Arı sınır kapısı için Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile görüştü.

Antalya Milletvekili Cavit Arı Kapıköy’ün Açılması İçin Ticaret Bakanı İle Görüştü

Korona virüsün ülkemizde görülmesinden sonra kapanan sınır kapılarından biri olan Kapıköy Sınır Kapısının şimdi ise açılması için Van’daki STK’lar Milletvekilleri bakanlarla görüşme sağlayarak Kapıköy Sınır Kapısının bir an önce açılması için girişimlerde bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Antalya Milletvekili Cavit Arı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile görüşmesi oldu.

Antalya Milletvekili Cavit Arı, Kapıköy Sınır Kapısı'nın neden hala kapalı tutulduğu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a sordu.

SINIR KAPISINDAN GÜNLÜK 500 İRANLI VAN'A GİRİŞ YAPIYOR

Cavit Arı, sorusunda, "Türkiye'de belki de tek kapalı olan sınır kapısı Van Kapıköy Sınır Kapısı. Buradan yaklaşık 500 İranlı Van'a giriş yapıyor. Van'ın gerek turizmi gerekse ticareti anlamında ciddi bir potansiyel taşıdığı ifade edilmekte. Şimdi ise sadece Türkiye'nin başka illerinden gelen turistlerin çıkış kapısı olarak kullanıldığı ifade ediliyor. Van halkı ve esnafı bu kapının İranlılar'ın geçişine ne zaman açılacağını merak ediyor. Bu konuda sizden somut bir cevap alabilirsek Van halkı adına müjde olacaktır." dedi. WANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 11:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
beşer
beşer - 6 ay Önce

şükür ki antalyada bir vekilimiz varmış vanın vekilleri ne işe yarar

vanlı
vanlı - 6 ay Önce

kimdir bu cavit arı hangi partiden belirtseniz