Araç sahipleri dikkat Akaryakıta çifte zam! Benzin ve LPG'ye zam geliyor!

Son dakika gelişmesi... Döviz kurlarındaki dalgalanma ve Brent petrol fiyatları nedeniyle akaryakıt ücretlerindeki dalgalanmalar devam ederken sektör kaynakları Akaryakıt fiyatlarında çifte zammı duyurdu. Akaryakıt fiyatlarına Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere Benzine 1,31 TL, LPG'ye ise 49 kuruş zam geliyor.

Araç sahipleri dikkat Akaryakıta çifte zam! Benzin ve LPG'ye zam geliyor!

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte yurttaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Akaryakıt fiyatlarında zam yağmuru devam ediyor. Benzine cuma gününden itibaren 1,31 TL, otogaza ise 49 kuruş zam bekleniyor.

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM VAR MI?

Sektör kaynaklarına göre; Cuma gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,31 TL'lik ve LPG grubuna ise 49 kuruşluk fiyat artışı bekleniyor.

PETROL FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR?

Fiyatlardaki yükselişte, arz daralmasına ilişkin endişeler ve zayıflayan dolar endeksi etkili oldu. ABD dolarının diğer para birimleri karşısında değerini ölçen dolar endeksindeki düşüş dolara endeksli petrolü diğer para birimlerini kullanan alıcılar için daha ucuz hale getiriyor. Bu durum alımların artmasını destekliyor ve fiyatların yükselmesine yol açıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE