banner290

Araç sahipleri dikkat! Benzin ve LPG'ye zam geliyor!

Brent petrol fiyatlarındaki geri çekilme sonrasında akaryakıt fiyatlarında beklenen indirim yalnızca motorin fiyatlarına yansırken, benzin ve otogazda yeni zam görüldü. Akaryakıt ürünlerinden motorine gelen indirimin ardından Benzin ve LPG'ye zam beklentisi oluştu.

Araç sahipleri dikkat! Benzin ve LPG'ye zam geliyor!

Brent petrol fiyatlarındaki geri çekilme sonrasında akaryakıt fiyatlarında beklenen indirim yalnızca motorin fiyatlarına yansırken, benzin ve otogazda yeni zam görüldü. Hem benzine hem otogaza Çarşamba gece yarısı itibariyle zam geliyor.

Uluslararası ürün fiyatları ve Dolar/TL kurunda yaşanan oynaklığın etkisiyle benzin, motorin ve otogaz fiyatlarındaki zam yağmuru hız kesmeden devam ediyor. Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir yukarı hareket etmeye devam ediyor. Brent petrolün varil fiyatı 92,90 Dolar'dan işlem görürken bugünden geçerli olmak üzere motorin grubunda 1.56 TL indirim geldi.

Ancak motorine indirime sevinirken kötü haber benzin ve otogazdan geldi. Petrol ve ürün fiyatlarındaki artışın etkisiyle yarın gece yarısından geçerli olmak üzere akaryakıtta yeni zamlar bekleniyor. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre, litre fiyatı benzinde 1 lira 31 kuruş zamlanacak.

YENİ AKİT

YORUM EKLE