banner290

Asgari ücrete 3. ara zam olacak mı? Bakan Vedat Bilgin o ayı işaret edip duyurdu!

Milyonların merakla beklediği asgari ücrete 3. zam konusu hakkında konuşan Bakan Bilgin, "Şu anda gündemimizde yok. Aralık ayında değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Asgari ücrete 3. ara zam olacak mı? Bakan Vedat Bilgin o ayı işaret edip duyurdu!

Asgari ücrete 2022 yılında 2 kez zam gelirken, vatandaşların kafasını "3. zam gelir mi" sorusu kurcalıyor. Ocak ayında asgari ücrete getirilen yüzde 50'lik zam sonucunda, ücret 4 bin 253 TL'ye, işverene maliyeti 5 bin 879 TL'ye yükselmişti. Bu kez gözler temmuz ayına çevrilmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla, asgari ücretin yüzde 30 zam alarak 5 bin 500 TL olduğu açıklanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yılbaşı sinyali

Temmuz ayının ardından 3. zam beklentisi oluşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan sabır ve destek beklediğini belirterek, "Yılbaşında inşallah bu tabloyu yeniden değerlendirecek, gerekeni yapacağız" demişti.

"Gündemimizde yok"

Son dakika haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de konuya ilişkin bir açıklamada bulundu. Vedat Bilgin, 3. zam konusunun şu anda gündemlerinde olmadığını ancak aralık ayında tekrar masaya yatırılacağını aktardı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE