banner290

Asgari ücrete zam gelecek mi? AK Partili Kurtulmuş'tan flaş Asgari Ücret açıklaması

Asgari ücrete ikinci zam iddiası gündemde yer aldı. Bu kapsamda AK Partili isimlerin olumlu mesajlarından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan da heyecanlandıran cümleler kurmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Partili Numan Kurtulmuş, memur maaşlarıyla ilgili zam yapılırken temmuz ayında bunlara ilave zam yapılabileceğinin söylendiğini hatırlatarak, "Hayat pahalılığı baskısının hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyoruz" dedi.

Asgari ücrete zam gelecek mi? AK Partili Kurtulmuş'tan flaş Asgari Ücret açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücret ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"İLAVE ZAM YAPILABİLİR"

Kurtulmuş, "Asgari ücret için altıncı aydan itibaren hazırlık olabilir mi?" sorusu üzerine, memur maaşlarıyla ilgili zam yapılırken temmuz ayında bunlara ilave zam yapılabileceğinin söylendiğini hatırlatarak, "Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye'nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz." dedi.

"BAKANLIĞIN GÜNDEMİNDE"

Bir gazetecinin, EYT ve yıpranma konusunda gelinen son duruma ilişkin sorusu üzerine Kurtulmuş, şunları söyledi: "Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir. Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz."

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan fırsatçılarına dur denilmeli.
Ramazan fırsatçılarına dur denilmeli. - 9 ay Önce

MAALESEF VAN'DA DA, YURT ÇAPINDA DA STOKÇULAR, FIRSATÇILAR VE FAHİŞ ZAMCILAR SON ON BEŞ GÜNDÜR HEMEN HER ŞEYİN FİYATINI ARTTIRMAYA DEVAM EDİYOR. ÖZELLİKLE DE ET VE ET ÜRÜNLERİ, SÜT VE SUT ÜRÜNLERİ, YAĞ, ŞEKER, SUSAM, KURU GIDALAR, UN, SEBZELER, KAHVALTILIKLAR VE BİR AİLEYE HER GÜN, HER AY GİREN BÜTÜN ÜRÜNLERİ ZAMLAR YAPTILAR, YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR. BUNUN KÜRESEL BİR NEDENİ YOK. BUNUN BİR TEK AÇIKLAMASI VAR: "RAMAZAN ZAMLARI VE RAMAZAN FIRSATÇILIĞI." DEVLET KURUMLARI ARTIK ŞU PİYASALARA KALICI, KÖKLÜ, ESASLI BİR MÜDAHALE YAPMALI. STOKÇULARA, FIRSATÇILARA, FAHİŞ ZAMCILARA, ÖNCE BİNDİRİM SONRA İNDİRİM YAPANLARI, ETİKET OYUNLARI YAPANLARA, GRAMAJ OYUNLARI YAPANLARA 81 İLDE, 950 İLÇEDE, 150 BELDEDE MUTLAKA ÇÖZÜM BULMALI.