banner211

Bakan Karaismailoğlu'ndan Van Çevre Yolu açıklaması

Bir dizi program ve incelemelerde bulunmak üzere gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu burada Van Çevre Yolu olmak üzere bir çok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Karaismailoğlu'ndan Van Çevre Yolu açıklaması

ŞEHRİVAN ÖZEL: ÖMER AYKAÇ - Geçtiğimiz haftalarda Van ziyareti ertelenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bugün Van'a geldi.

Van'da bir takım incelemeler ve değerlendirmeler yapan Bakan Karaismailoğlu, ziyaretlerinden birisini dün itibariyle yeniden açılaşcağı müjdesi verelen İskele Sahil Kordanu'nda yaptı. Burada demiryollarının durumu ve çalışmalar dışında Van Çevre Yolu ile ilgili de değerlendirmelerini paylaştı.

İşte o açıklamanın satır başladı:

VAN'DA YOĞUN PROJELERİMİZ VAR!

“Van ile ilgili Ulaştırma Altyapı Bakanlığı’nın projeleri ve altyapı yatırımları ile ilgili incelemelerde bulunuyoruz. Belediye başkanlarımızla beraber bugün bazı değerlendirmeler yaptık. İnşallah en büyük hedefimiz devam eden projelerimizin bir an önce bitmesi ve Van’ın ihtiyaçları doğrultusunda yeni projelerimizin planlamalarımızı yapmak. Van bölgesinde Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde çok yoğun projelere yapıldı. Onlarca projemiz bitti. Devam eden pek çok da projemiz var. Amacımız Vanlılar’ın yaşam koşullarını kolaylaştırmak.”

ÇEVRE YOLU'NDAN DA SÖZ ETTİ

“Van’ın gündemini uzun süredir meşgul eden Van Çevre Yolu için bugün görüşmeler yapıyoruz. İnşallah bu noktada ciddi ilerlemeler kaydedip Van’ın hizmetine sunacağız. Van ülkemizin önemli bölgelerden birisi. Ülkemize çok büyük değer katan bir lojistik merkez burası. Şu an da Van Gölü kıyısındayız. Burası bizim TCDD’nin Van Feribot İskelesi’nin bulunduğu yer. Salgın sürecinde demiryolunun kıymeti anlaşıldı. Burada kapasite iki katına çıktı. Tüm ticaret demiryolu ile sağlanmaya başladı. İnşallah yeni normalde de demiryolundan da büyük kapasiteye kavuşacağız.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ender derin
Ender derin - 10 ay Önce

Bakan Allan aşkına bu çevre yolu, 18. Madde yüzünden oluşan mağduriyet ve Park Avm gibi sorunlara bir el atın bu vali bilmez birşey yapamıyor çünkü memur zihniyetli bilmiyor hiçbirşey vasıfsız

Betül
Betül - 10 ay Önce

Artık boş kunuşmasanız icrat gerek icrat

Vanli
Vanli - 10 ay Önce

Sayın bakanım her yerde kamulaştırma ile yapilan cevreyolari neden van için 18 nçi madde oygulanıyor

Yeter
Yeter - 10 ay Önce

Zübükzade leri geçtiniz her gelen yapacağız edeceğiz ama sonuç sıfır biz bıktık bu yalan haberlerden ama hala siz bıkmadınız edi bese

Cemil Tolan
Cemil Tolan - 10 ay Önce

Bu reklamları yaklaşık 10 yılında beri yapıyorlar yapılacak bir yol geçiş düzergahı Van halkından bu reklam neyin nesi ..

mustafa
mustafa - 10 ay Önce

Bu adam asla bu çevre yolunu tamamlamayaz her gelen atıp gidiyo

banner246