banner211

Bakan Koca'dan 65 yaş üstü uyarısı

Yaklaşık 1.5 aydır evden çıkmayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız saat 11:00 itibariyle 4 saatliğine sokağa çıkmaya başladılar. Saglık Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkacak yaşlılardan maske takmalarını istedi. 

Bakan Koca'dan 65 yaş üstü uyarısı

Bir bucuk aydan fazla süredir sokağa çıkmayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız bugün saat 11:00 itibariyle sokağa çıkmaya başladı. 65 yaş üstü vatandaşalırımız 4 saat boyunca sokakta olabilecekler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika uyarısı geldi. Bakan Koca, yaşlılara sokağa çıkarken maske takmaları uyarısında bulundu.

Nihayet sokağa çıktılar

6 Mayıs tarihli, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişilere istisna uygulanması genelgesi çerçevesinde, 10 Mayıs Pazar günü (bugün), 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar sokağa çıkabilecek.

Artık kıyafetinizin bir parçası olsun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Koronavirüsle mücadelemize evde kalarak büyük destek verdiniz. Beklenen gün geldi: Şehir, siz hanımefendiler ve beyefendilerle adeta yeniden tanışacak. Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin. Maske artık kıyafetimizin bir parçası olmalı. Her dakikanız güzel geçsin!" mesajı paylaştı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 11:55
YORUM EKLE