banner211

Başkale’de sahipsiz sokak hayvanlarına yem desteği

Başkale Belediyesi şehrin ücra noktalarında kış şartlarına maruz kalan sahipsiz sokak hayvanları için bazı bölgelere kuru mama ve yem bıraktı.

Başkale’de sahipsiz sokak hayvanlarına yem desteği

Soğuk kış günlerinde yiyecek bulamayan yaban ve sokak hayvanlarını unutmayan Başkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belli bölgelere yem bıraktı. Başkale’de birçok bölgeye buğday ve ekmekten oluşan yiyecekleri bırakan görevliler, amaçlarının yaban hayata bir nebze de olsun katkı sağlamak olduğunu belirttiler. Belediye olarak her zaman sokak hayvanlarına karşı duyarlılık göstererek hayvanları koruma altına aldıklarını ifade eden görevliler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan hizmetlerin Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak’ın öncülüğünde gerçekleştirildiğini ifade etti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
SOKAK HAYVANLARI AÇ KALMASIN, AÇIKTA KALMASIN.
SOKAK HAYVANLARI AÇ KALMASIN, AÇIKTA KALMASIN. - 1 yıl Önce

Belediyeler, STK'lar özellikle havanın soğuk ve karlı olduğu, hayvanların yiyecek bulamadığı bu aylarda tüm semt ve mahallelerde seferberlik başlatıp her gün yiyecek bırakmalılar. Yavrulamış hayvanlar için şehirde yüzlerce barınağa ihtiyaç var. El kadar yavrular kar üstünde ve açıkta birbirine sokuluyor. Yaralı ve hasta nice sokak hayranına rastlıyoruz. Ne olur biraz duyarlılık, herkes işini hakkıyla yapsın. Vatandaşlar da sahip çıksın. Yaralı ve hasta hayvanları ilgililere bildirsin. Marangozlar sitesindeki her işyeri birkaç tane barınak yapıp semtlere bırakabilir.