Başkan akman, Evleri tek tek gezerek yaşanan hasarın yerinde tespiti için ekiplere talimat verdi

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman,  gece saatlerinde başlayan sağanak yağışın etkili olduğu mahallelerde incelemelerde bulundu.

Başkan akman, Evleri tek tek gezerek yaşanan hasarın yerinde tespiti için ekiplere talimat verdi

Beraberinde bulunan Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, AFAD Müdürü Ali İhsan Körpeş ile birlikte; gece saatlerinde başlayan sağanak yağışın su taşkınlarına neden olduğu  Seyrantepe, Altıntepe ve Abdurrahmangazi, Beyüzümü, İstasyon ve Şemsibey mahallelerinde incelemelerde bulundu.

"Evleri tek tek gezerek yaşanan hasarın yerinde tespiti için belediye ekiplerine talimat verdi"

Yoğun yağıştan kaynaklı yaşanan sel felaketi birçok ev ve işyerinde maddi zarara neden oldu. Evleri tek tek gezerek yaşanan hasarın yerinde tespiti için belediye ekiplerine talimat veren Başkan Akman, vatandaşların telef olan hayvanların bölgede uzaklaştırılmasını ve yaşlı, hasta ile kimsesizlerin evlerinin de temizlenmesi talimatını verdi. Belediye olarak yaşanan taşkından dolayı vatandaşın yanında olduklarını söyleyen Başkan Akman, "Gece saatlerinden itibaren ekiplerimiz vatandaşımızın yanındadır. Bazı mahallelerimizde oluşan hasarın giderilmesi için çalışıyoruz. Yaraların sarılması için vatandaşımıza gereken desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir soru
Bir soru - 1 ay Önce

2021 biterken bu şehirde hâlâ fotoğraftakine benzer toprak yolların, çamurlu yolların, stabize yolların, asfaltı bozuk yolların olması bir eksiklik değil mi? Her mahallede bu sorunlar yok mu sizce de?