banner211

Başkan Aslan: şehrimizin yeni yollara, sokaklara ihtiyacı var

Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, esnaf ziyaretlerine ve ilçede yapılan çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.

Başkan Aslan: şehrimizin yeni yollara, sokaklara ihtiyacı var

Sık sık mahalle, aile ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarına ortak olan Başkan Vekili Sinan Aslan, ilk olarak Hatuniye Mahallesi Ahmet Kuralkan Sokağında yol yapım ve genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek, birim müdürlerinden bilgi aldı. Aslan, daha sonra Asmin Sokak ve Bahçıvan Mahallesi Ercişli Emrah Sokak esnafıyla çay evinde bir araya gelerek talep, sorun ve istekleri dinledi.

“Çalışmalarımızla vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak istiyoruz”

İpekyolu ilçesinin daha güzel olması için çalışmaları yoğun tempoda sürdürdüklerini söyleyen Başkan Vekili Aslan, “Hemşehrilerimizin istek ve önerilerini birebir dinlemek için her fırsatta esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Belediyemiz çalışmalarına bir takvim çerçevesinde devam ediyor. Çalışmalarımızla Van’da, İpekyolu’nda yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak istiyoruz. İlçemizde imarı olan bölgelerde yeni yollar açıyoruz ve bazı yolları genişletiyoruz. Ahmet Kuralkan Sokak da bu sokaklarımızdan biri. Burada yolları genişletiyoruz. Şehrimizin yeni yollara, sokaklara ihtiyacı var. Ercişli Emrah Sokak’taki aydınlatma problemini çözeceğiz. Yine bu sokağımızla ilgili gerekli peyzaj çalışmasını yapacağız. Esnafımızın taleplerini ilgili birim müdürü arkadaşlarımızla beraber hassasiyetle dinliyoruz, not alıyoruz. Her zaman söylüyorum bizle ilgili olan konularda imkanlarımız ölçüsünde ve yasal prosedüre uyararak gereken çalışmaları yapmaya hazırız. Bazen belediyemizle ilgili olmayan sorunlar oluyor. Örneğin VASKİ’nin, VEDAŞ’ın çözmesi gereken problemler oluyor. Bu problemleri de o kurumlara iletiyoruz” dedi.

Esnaf da, ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’a teşekkür

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Başarılar sayın kaymskamım
Başarılar sayın kaymskamım - 6 ay Önce

Sizi ayakta alkışlıyorum, Allah sizi korusun. Gayretli ve ilgili bir yöneticimizsiniz. Sayın kaymakamım Cumhuriyet Caddesi, Maraş Caddesi, İskele Caddesi, Sıhke Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, Ordu Caddesi, Uzun Sokak, Akköprü çevresi, Yeniyol, Zübeyde Hanım Caddesi, çarşıdaki bütün ara sokaklara çalışkan, ilgili, görevden kaçmayan, arazi olmayan, kaybolmayan 50-60 kişilik temizlik görevlisi görevlendirilmesini istiyoruz. Buralarda bu sene birkaç temizlikciyi bazen görüyoruz. Akşamları çöp toplanıyor ama gün içinde süpürme ve temizlik görevlileri artık yok. Lütfen emir ve talimat verilsin ve şehir geçen yıl gibi yine temizlensin. Temizlik gerçekten çok aksıyor. Bu bölgeler gündüz gezilirse durumun böyle olduğu görülecektir. Sokaklarda turuncu parkomatlar var, turuncu temizlikçiler bu sene arazi olmuş gibi. Zatı aliniz diğer belediyelerimizi de bilgilendirip Belediyelerin Temizlik Birimlerini harekete geçirirseniz minnettar kalacağız. Saygı, selam ve hürmetler efendim.

Sayın yöneticilerimizden istirhamımız
Sayın yöneticilerimizden istirhamımız - 6 ay Önce

Değerli kaymakamım YOL, SOKAK VE PARK/ YEŞİL ALAN VE OTOPARK SAHALARI ile şehrimiz sıkışmışlık, düzensizlik ve keşmekeşten kurtulur. Park ve yeşil alanın olmadığı cadde, sokak ve semt kalmamalı ki bu alanlar - Allah korusun- bir depremde kaçma ve toplanma alanı da olsun. Şehrimizin her yeri beton ve bina oldu. Park ve yeşil alanlarla şehrimize nefes aldırmalıyız. Değerli yöneticilerimiz bu acil ihtiyaçları çözerlerse çok ama çok memnun olacağız efendim.