Başkan Berge: Alışverişini yerel esnaftan yap, Van’ın ekonomisine katkıda bulun!

VANESOB Başkanı Berge, ramazan alışverişlerinin bakkallar ve yerel esnaftan yapılması çağrısında bulundu.

Başkan Berge: Alışverişini yerel esnaftan yap, Van’ın ekonomisine katkıda bulun!

Ramazan alışverişlerinin ve gıda kolilerinin bakkallar ve yerel esnaflardan yapılması için çağrısında bulunan Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Rahmet ve bereket ayının heyecanı içinde olduklarını belirten Berge, “Van esnafımız pandemi nedeniyle iki yıldır çok zorlu bir süreç geçirdi. Bakkallarımızın ve yerel esnafımızın bir nebze olsun rahat bir nefes almasını sağlayabiliriz.” dedi.

“Yerel esnafımızdan alışveriş yapalım”

Ramazan alışverişlerinde mahalle bakkalının ve yerel esnafın tercih edilmesini isteyen VANESOB Başkanı Berge, “Pandemiden kaynaklı olarak esnafımızın işi durma noktasına geldi. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak Van ekonomisine katkıda bulunabiliriz. Yerelin tercih edilmesi esnafımız için çok kıymetlidir. Vatandaşlarımızdan yerel esnaf hassasiyetini göstermelerini bekliyoruz. Esnafımıza hayırlı ve bereketli işler diliyoruz.” dedi.

“Ramazan ayının hayırlar getirmesini diliyorum”

VANESOB Başkanı İsa Berge, “Mübarek Ramazan ayının şehrimize, ülkemize, esnafımıza ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN ZAMLARINIZI GERİ ÇEKİN
RAMAZAN ZAMLARINIZI GERİ ÇEKİN - 9 ay Önce

YEREL ESNAF YAĞDAN, ŞEKERE, UNDAN GIDAYA, TEMIZLIK ÜRÜNLERİNDEN SEBZEYE, HER TÜR İHTIYAÇ ÜRÜNÜNÜ VE TÜKETİM ÜRÜNLERİNİ HİÇ "BİNDİRİM" YAPMADAN, ULUSAL ÇAPTAKİ ZİNCİR MARKETLERE GÖRE YÜZDE 20 İNDİRSİN, AYRICA BUGÜN GELMESİ GEREKEN KDV İNDİRİMİNİ YAPSIN. SÖZ OLSUN, VANDAKİ HERKES YEREL ESNAFTAN ALIŞVERİŞ YAPAR.

BURHAN VATANSEVEN
BURHAN VATANSEVEN - 9 ay Önce

makamınızda oturarak nutuk atmayın her gün esnaf ziyareti yapın esnaf kan ağlıyor çözüm bulun

Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

Değerli Başkan,Vandaki marketlerin,yada vanlı marketlerin fahiş fiyatlarından haberdarmısınız? Roka mesala artık girilecek gibi değil.Artık önünden bile geçilmiyor.Kusura bakılmasın bu fiyat anlayışıyla hiçkimsenin yerel marketçileri gözetecek gücü ve sabrı kalmadı artık.