banner290

Başkan Berge'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Berge'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!

İşte VANESOB Başkanı Berge’nin mesajı: “Ülkemizin milli birlik ve beraberliğini hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümündeyiz. Aziz milletimiz 15 Temmuz destanını yazarak dünyaya ilan etmiştir. 15 Temmuz, şehitler vererek bu vatanı koruma bilincini yeniden gösteren milletimizin adıdır. 15 Temmuz’da kahramanlık örneği sergileyen milletimiz demokrasi nöbetleri tutmaya devam etmektedir. Vatan nöbetimiz ile ülkemize sahip çıkacağız. Beşyol meydanında nöbet tutan Vanlılar da demokrasi nöbeti tutarak tarihteki şanlı yerini almıştır. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir devlet anlayışı ile kadim milletler olarak her daim bir ve beraber olmanın sorumluluğunu biliyoruz. Tarih boyunca haksızlığı kabul etmeyen bu millet, 15 Temmuz’da da milli iradeye sahip çıktı ve devletini ayakta tuttu. Halkın darbecilere karşı direnişi, dünyaya örnek oldu.

Genç-yaşlı, kadın-erkek herkes hiç tereddüt etmeden topyekun vatanına sahip çıktı. 15 Temmuz milletçe yeniden doğduğumuz bir gece olmuştur. 15 Temmuz gecesinde okunan salalar, imanımızla var olduğumuzu gösterirken, vatanımıza da muhabbetle ve sadakatle bağlılığımızı ortaya koymuştur. Tarihi boyunca bu vatan uğruna can veren şehitlerimiz olduğu gibi 15 Temmuz şehitlerini de unutmayacağız ve gazilerimize de minnettarlığımızı her daim sunacağız. Allah bir daha bu ülkeye yeni 15 Temmuz’lar yaşatmasın. 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet diliyoruz, onları rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Türkiye aşkına şehitlerimize minnettarız.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE