Başkan İlhan: "Et Balık Kurumu yıkıldı şimdi aynı durum Van askeri hastanesi için yapılıyor"

Haftalık olarak kent ve ülke gündemiyle ilgili basın toplantılarını sürdüren Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bu hafta ki gündemimiz: “Van Asker Hastanesinin yerine yapılması planlanan Tuşba Devlet Hastanesi ve yaşanan depremlerden sonra ketteki hasarlı binaların durumu.”

Başkan İlhan: "Et Balık Kurumu yıkıldı şimdi aynı durum Van askeri hastanesi için yapılıyor"

“10 YIL ÖNCE YAŞANAN DEPREMDE YIKILMASI GEREKEN 4500 BİNA HALA YIKILMADI”

Saadet Partisi Van İl Başkanı İlhan Şunları söyledi: “İllimizde geçtiğimiz hafta 5 şiddetinde bir deprem yaşandı ve 10 yıl önce yaşanan depremlerden bu yana yıkılması gereken 4500 bina da hali hazırda yaşam devam etmektedir. Eğer 10 yıl önce yaşadığımız deprem gibi bir deprem yaşasak çok daha büyük bir yıkım ve kayıplar yaşayabiliriz. Artık yaşananlardan ders almak zorundayız. Van öylesine bir şehirdir ki Adliye Lojmanları yapılır çürümeye terk edilir bunun yanında faal olan ve ihtiyaç olan Van Asker Hastanesi yıkılmak istenir.”

“ET BALIK KURUMU YIKILDI ŞİMDİ AYNI DURUM VAN ASKER HASTANESİ İÇİN YAPILIYOR”

“Tuşba Devlet Hastanesi için yer kıtlığımı var merak ediyoruz ısrarla Van Asker Hastanesi yıkılmak istendiğine değine Başkan ilhan, “Geçmişe dair hiç mi saygınız yok. Tuşba Belediye binası için yüzlerce çam kesildi Et Balık Kurumu yıkıldı şimdi aynı durum Van Asker Hastanesi için yapılıyor. Van olarak Ahmed-i Hani Parkı yanında Belediyeye ait hasarlı binalar sergilenirken parkın içinde de parkı işgal eden baraka yapıların olduğu tüm ucubelikleri sergileyen şehir olduk.” İfadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya kaya
Derya kaya - 13 ay Önce

Helal olsun vanda gerçek sorunları gören çevreye geçmişe değer veren kişiler varmış lütfen vazgeçmeyin