Başkan İlhan’dan ‘Park AVM ve Tekel binası’ açıklaması

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bir kez daha ilin sözde vekillerini, sözde yöneticilerini bu şehrin kronikleşmiş sorunlarına çare üretmeye davet ediyoruz” dedi.

Başkan İlhan’dan ‘Park AVM ve Tekel binası’ açıklaması

Kentle alakalı konularda düzenli olarak yaptıkları basın toplantılarının sekizincisini bu hafta gerçekleştiren Başkan Özay İlhan, “Bu hafta ki gündemimiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Park AVM ve Tekel binası başta olmak üzere ilimize dair verilen sözler, yarım bırakılan ya da yapılmayan işler. Yapımı yaklaşık 10 yıl süren, yapıldığı andan bitirildiği ana kadar tartışma konusu olan şehrin en merkezi noktasında milyonlarca para harcanan Park AVM proje hatası. ‘Ben yaptım oldu’ mantığı neticesinde 70 iş yerinin faaliyete başladığı Park AVM’de şimdide borçtan dolayı elektrikler kesilmiş ve sadece 17 iş yeri ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Şehrimizin en merkezi noktalarının başında bulunan Tekel eski binası, son günlerde yine tartışmaların odağında bulunmaktadır. Tekel binası mahkemelik durumdadır, fakat sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine ilimize gelen Bakan, kültür evi olacağı konusunda söz vermiştir. Biz de Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak; verilen sözleri, yarım bırakılan işleri, yıkılan yerleri tutulmayan sözleri hatırlatmak istiyoruz. Çevre yolu dediniz yarım bıraktınız, her seferinde başka hikayeler anlattınız. Kent Meydanı dediniz, tarihi Van Müzesini yıktınız, meydanı yapmadan şehri terk ettiniz. Katlı otopark dediniz, yıllarca vatandaşı beklettiniz, olmadı baştan deyip iş yerine çevirdiniz ve atıl vaziyette bıraktınız. Adliye lojmanlarını yaptınız, çürümeye terk ettiniz. Van halkının çoluk çocuk vakit geçirdiği iskele sahil bandını yıktınız ve o halde bıraktınız. Stadyum sözü verdiniz, gördük ki portatif tribün yapmaktan öteye geçemediniz. Van Et Balık Kurumunu yıktınız, yerini kentimize yakışmayacak bir şekilde bıraktınız. Tramvay dediniz olmadı, trambüs yapalım dediniz netice de hiçbir şey yapmadınız. Cazibe Merkezleri Programı açıkladınız, fabrikalar kuracağız dediniz, mevcut fabrikalarımızı yıktınız. Türkiye’nin en büyük gölü Van Denizi için bir koruma kanunu çıkartamadınız. Korkarız ki eski devlet hastanesi yeri ve eski Tekel binasıyla alakalı verilen sözlerde askıda kalacaktır. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bir kez daha ilin sözde vekillerini, sözde yöneticilerini bu şehrin kronikleşmiş sorunlarına çare üretmeye davet ediyoruz” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Başkan Bey duyarlılığınıza teşekkürler...
Başkan Bey duyarlılığınıza teşekkürler... - 2 yıl Önce

Başkan haklı. Vanda yaşayan Ak Partili, Saadet Partili, Chp li, Mhp li, HDPli vs her vatandaş benzer soruları soruyor ve bu ihtiyaçların her defa ertelenip siyasi partiler tarafından seçim propaganda malzemesi olarak kullanılmasından bıktı. Sene 2020 ve hâlâ Vanda şu ihtiyaçlar, şu hizmet ve yatırımlar yok:
Çevre Yolu, Sahil Bandı, Büyük bir Otogar, Büyük bir Sebze Hali, Çok Katlı Otopark, Kapalı Semt Pazar Yerleri, Kent Meydanı, Millet Bahçesi, Kitapçılar ve Sahafçılar Çarşısı Binası, Tram vay yolu, Toplu Taşıma Araçları Yolcu İndirme Bindirme Meydanı, Alternatif yollar vs.

HASAN
HASAN - 2 yıl Önce

VALLAHİ VE BİLLAHİ ÜLKE TARİHİNİN EN ÜÇKAĞITÇI YALANCI İFTİRACI VE TALANCI HIRSIZ BU AKEPE DİR BİRDE MÜSLÜMAN POSTUNU GİYMİŞLER SAF İNSANLARI ALDATIYORLAR YÜCE ALLAH BUNLARDAN SORSUN AMİN

HASAN
HASAN - 2 yıl Önce

VAN TARİHİNİN EN TEMİZ EN GÜZEL EN HASİYETLİ HİZMETLERİLERİNİ REFAH, (SAADET) DÖNEMİNDE ALMIŞTIR SAYIN TALAY VE SAYIN ERBAŞ DÖNEMİDİR ALLAH ONLARDAN RAZİ OLSUN VİCDANLARI RAHATTIR

banner269

banner260