banner266

Başkan İsa Berge’den vatandaşlara çağrı: Bayram alışverişlerinin esnaftan yapılması çağrısında bulundu!

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle Van esnaf ve sanatkarlarının devasa sorunlarla boğuştuğunu söyleyerek, bayram alışverişinin yerel esnaftan yapılması çağrısında bulundu.

Başkan İsa Berge’den vatandaşlara çağrı: Bayram alışverişlerinin esnaftan yapılması çağrısında bulundu!

Pandeminin getirdiği tüm zorlu şartlara rağmen Van esnafının her daim Vanlılara hizmet sunduğunu belirten Berge, “Yaklaşan Kurban Bayramı bereketiyle birlikte geliyor. Bunu fırsat bilip bayram alışverişimizi yerel esnafımızdan yapalım ve hep birlikte bayram edelim. Van halkımızdan isteğimiz bu yöndedir” dedi.

''Bayram alışverişlerinin esnaftan yapılması çağrısında bulundu''
Krediler ve devlet destekleriyle ayakta durmaya çalışan Van esnafının Kurban Bayramı alışverişinden büyük bir beklenti içinde olduğunu vurgulayan Berge, “Malum olduğu üzere kısıtlamalar nedeniyle esnafımız Ramazan Bayramı alışverişinden mahrum kaldı. Bu bayram esnafımız için gerçekten bayram olsun. Van’da yaşayan herkesten talebimiz, yerel esnafımızın yanında olmalarıdır. Yerel esnafımız da bayram etsin. Kurban Bayramı’nın Van’ımıza, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm Van halkının bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
BURHAN VATANSEVEN
BURHAN VATANSEVEN - 2 hafta Önce

düğününde taziyende dar gününde yanında yer alan yerel esnafına sahip çık hem o hemde sen kazan

banner261