banner211

Başkan Say hizmetleri yerinde inceledi

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, korona virüs salgını sonrası hız verilen belediye hizmetlerini yerinde inceleyerek denetimlerde bulundu.

Başkan Say hizmetleri yerinde inceledi

Sabah saatlerinde Şabaniye Mahallesi Çay Üstü mevkiinde Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen stabilize yol çalışmasını inceleyen Başkan Say, vatandaşlarla ve esnafla sosyal mesafeye uygun olarak sohbet etti. Beraberinde yardımcısı Ercan Karahan, Fen İşleri Müdürü Emrah Bozkaya ile mahalleyi gezerek denetimlerde bulunan Başkan Say, çalışmaları yerinde incelemek ve ihtiyaçları tespit etmek amacıyla ziyaretlerini aralıksız sürdürdü.


İncelemeleri esnasında çevrede bulunan mahalle sakinleriyle de sosyal mesafe kuralına uygun biçimde sohbet eden Başkan Say, korona virüs salgını dolayısıyla uzun süredir evlerinde olan vatandaşların talep ve önerilerini de dinledi. Akabinde parklar, mesire alanları ve plajları inceleyen Başkan Say, eksiklerin giderilmesi için de ilgili birim müdürlerine talimat verdi.


Yapılan denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Say, yaz aylarının gelişi ve pandemi süreci sonrası normalleşmenin başlamasıyla birlikte hizmetlerinin de aralıksız sürdüğünü belirtti. Edremit Belediyesinin her alanda hizmetlerini yürüttüğünü vurgulayan Başkan Say, “Bugün ekip arkadaşlarımızla birlikte hizmetlerimizi inceleyerek yerinde gözlemledik. Yapılacak ve düzeltilecek olan hususlarda tespitlerde bulunduk. Yer yer vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek, gerekli notlarımızı aldık. Aynı şekilde parklarda ve plajımızdaki eksiklikleri tespit ederek onların tamamlanması yönünde talimatlar verdik. Vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunabilmek adına çalışıyoruz. Hayat standartlarının yükseltilmesi için en güzelini sunmaya devam edeceğiz” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
YOL MEDENİYETTİR
YOL MEDENİYETTİR - 12 ay Önce

Elmalık, Eminpaşa, Kurubaş, Sabaniye, Erdemkent, Erenkent, Süphan, Üçyol, Kavurma, Selahaddini Eyyubi ve diğer mahallelerin tamamında bozuk olan, çukur olan, çökmüş olan, kasisli olan, yamalı ve berbat olan onlarca cadde ve sokakta zemin sıkıştırma, asfalt yenileme, kaldırım ve oluk ihtiyacı var. Şehrimizin ilk ve en büyük sorunu yol sorunudur. Bir semt, bir mahalle, bir şehir ancak yolları kadardır.

Temizlik olmadan hiçbir şey olmaz.
Temizlik olmadan hiçbir şey olmaz. - 12 ay Önce

Şamran Kanalı edremitten göle kadar temizlensin. Çevresine bisiklet ve yürüyüş yolu, yeşillik ve ışiklandırma yapılsın. Kanal simsiyah akıyor, içinde yüz kamyon pislik var.

Edremit- Van Kalesi arasına sahil bandı yapılmalı.
Edremit- Van Kalesi arasına sahil bandı yapılmalı. - 12 ay Önce

Edremit - Van Kalesi arasındaki resmî ve özel bütün yapılar, bahçeler ve tesisler kaldırılmalı. Tamamına sahil bandı, yeşil kusak, bisiklet ve yürüyüş yolları, bank ve kamelyalar, çiçek ve ışıklandırma ile modern bir görünüm kazandırılmalı.

KAPALI SEMT PAZAR YERLERİMİZ OLMALI.
KAPALI SEMT PAZAR YERLERİMİZ OLMALI. - 12 ay Önce

Her mahalleye Kapalı Semt Pazar Yeri inşa edilmeli. Yollar semt pazarı olarak kapatılmamalı. Kışın yağıdtan, yazın sıcaktan korunmak için Kapalı Semt Pazar Yeri her mahallede olmalı.

Bir Millet Bahçesi, Her Mahalleye de Yeni Bir Park Gerekli.
Bir Millet Bahçesi, Her Mahalleye de Yeni Bir Park Gerekli. - 12 ay Önce

Edremit Millet Bahçesi olmazsa, Edremit eksik kalır. Edremit'in her mahallesine birer YENİ PARK yapılması şart.

Eski TOKİ, Yeni TOKİLER, Kiracılar TOKİ ve Memursen TOKİ
Eski TOKİ, Yeni TOKİLER, Kiracılar TOKİ ve Memursen TOKİ - 12 ay Önce

Bu toki sitelerinin her birisine bir tane oldukça büyük , oldukça donanımlı ve güzel bir YENİ PARK yapılması gerekir.

TEMİZLİK İMANDANDIR.
TEMİZLİK İMANDANDIR. - 12 ay Önce

Mahalleler, semtler, caddeler, sokaklar, dereler, kanallar, arklar, oluklar, tarlalar, kıyı ve sahiller ile genel çevrede titiz, kapsamlı temizlikler yapılmalı. Mahalleler berbat halde. Vatandaş da duyarsız olunca durum içler acısı. Yüzlerce kamyon çöpün yukarıda saydığım yerlerden çıkacağı görülecektir. Günlük, haftalık ve aylık temizlik seferberliği başlatılmasında fayda var.

Güzel ve modern bir Edremit için.
Güzel ve modern bir Edremit için. - 12 ay Önce

Edremit ilçemiz vizyon projeler, mega projeler, büyük hizmetlerle, yüz milyonlarca liralık çalışmalar ve yatırımlarla Alanya ilçesi gibi gözde bir ilçeye, tertemiz ve pırıl pırıl bir çehreye, yemyeşil ve çicek gibi bir merkeze, modern ve bakımlı bir yaşam alanına dönüştürülmeli. Marka bir ilçe, Van'da ve ülkemizde ses getiren bir marka ilçe olması için herkesin seferber olması lazım.