banner211

Başkan Tanış: “Hoşap projesini başlatacağız”

Van’ın Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yaklaşık 400 yıllık Hoşap Kalesi'nin çevre düzenlemesi ve dükkan projesi ile ilgili Hoşap esnafını ve vatandaşları bilgilendirdi.

Başkan Tanış: “Hoşap projesini başlatacağız”

Sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleşen toplantıda, projenin detayları anlatıldı. Toplantıda tüm tarafların gönül rızasını alarak projeye başlamak istediklerini ifade eden Başkan Tanış, bunun Hoşap için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Toplantı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Tanış, “Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ve nihayetinde fizibilite çalışmasını bitirdiğimiz Hoşap projesi için esnaf ve vatandaşlarımızla görüştük. Göreve ilk geldiğimiz günden bu yana Hoşap’ın çehresini değiştirerek, kalenin tarihi dokusuna uygun yeni binaları vatandaşlarımıza kazandırma gayretindeyiz. Bu proje ile inanıyorum ki Hoşap bambaşka bir yer olacak. Güçlü hükümetimizin desteği ve Hoşap halkının güveni ile biz bu projeyi başlatacağız. Yasaların verdiği imkan doğrultusunda biz çalışmamızı bir an önce başlatabiliriz. Ancak tüm tarafların özellikle de oradaki esnaf kardeşlerimizin rızasının olmasını istiyoruz. Bu bizim birinci tercihimizdir. Bu nedenle projemizi onlara da anlattık, mevcut durumu ve proje sonrası halini gösterdik. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Allah'ın izniyle biz bu projeyi hayata geçirmek için engelleri bir bir aşacağız. Proje sona erdiğinde kazanan Hoşap halkı, Gürpınar’ımız ve Türkiye’miz olacaktır” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN BUNLARI GERÇEKTEN DE HAK EDİYOR.
VAN BUNLARI GERÇEKTEN DE HAK EDİYOR. - 12 ay Önce

■ Edremit- Kampüs arası sahil bandı ve yeşil kuşak projesi. ■ Büyük, modern ve yeni bir Otogar projesi. ■ Toprakkale Tepesi Mesire Alanı, Gezinti Yolları, Seyir Terasları Projesi. ■ Büyük, modern ve yeni bir Sebze- Meyve Hali projesi. ■ Şamran Kanalı ıslah ve ihya projesi ve çevre düzenlemesi. ■ Akköprü Kanalı çevresinin göle kadar park yapılması. ■ Erçek ve Sıhke göllerinin ıslahı, ihyası, kıyı bandı ve yeşil kuşak projesi. ■ Millet Bahçeleri ■ Her mahalleye yeni birer park projesi ■ Çok katlı otopark projesi ■ Metrobüs veya Tramvay projesi. ■ Hoşap Kalesi çevresi, eski surlar, Hoşap çarşısı ve beldeyi yenileme projesi. ■ Modern bir Kitapçılar ve Sahaflar Çarşısı Projesi ■ Modern bir Balıkçılar Hali projesi ■ Her mahalleye birer Kapalı Pazar Yeri projesi ■ Van Kalesi çevresi, Adır Adası ve Çarpanak Adası ıslah ve ihya projesi. ■ Şehir Kütüphanesi. ■ Kent Meydanı. ■ Çevre Yolu. ■ Kar ve çığ tünelleri. ■ Yeni yol ve güzergahlar.■ Geniş ve asfalt yollar.■ Köprülü kavşaklar, üst geçitler. ■ Prestij cadde ve sokak projeleri. ■ Düzenli, ferah ve temiz çarşılar. ■ Bakımlı, temiz ve düzenli mahalleler, mahalle yolları. ■ Çevre ağaçlandırmaları. ■ TOKİ sitelerine yeni ve büyük parklar ■ Okul bahçelerinin tamamını ıslah, ihya ve yenileme projeleri. ■ Tüm ilçelerimizde yol, park, yeşil alan, temizlik vb. hizmetler ■ Tarım ve hayvancılığı geliştirecek çalışmalar. ■ Van Gölü'nü ve çevresini temizleme, koruma ve iyileştirme çalışmaları. ■ Van balığını koruma, nehir ve kanalları yükseltilerden ve engellerden arındırma çalışmaları. ■ Ahır ve ağılların kent dışına taşınması ■ Metruk ve hasarlı bütün yapıların yıkılması. ■ Sokak hayvanlarının korunması. ■ Bütün ihtiyaç sahibi kişilerin ve ailelerin tespiti ve gerekli desteklerin düzenli olarak verilmesi. ■ Çarşılardaki parkların yenilenmesi.

BÜTÜN YETKİLİLERİ VE BÜTÜN KURUMLARI, YUKARIDAKİ HİZMETLER VE DAHA BİRÇOK MEGA PROJE İÇİN HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUM.

Nur
Nur - 12 ay Önce

Bir vanlı olarak bu projeyi destekliyorum ve inanıyorum çok güzel olacak tabiiki çomak sokan olmasa ?

Samicelik
Samicelik - 12 ay Önce

Hayırlıolson.başkan