Bayram alışverişine çıkacaklar dikkat! Meteoroloji kuvvetli yağış uyarısı yaptı!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Sabah saatlerinden itibaren Van, Bitlis, Mu, Hakkari çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bayram alışverişine çıkacaklar dikkat! Meteoroloji kuvvetli yağış uyarısı yaptı!

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Hakkari çevrelerinde sabah saatlerinden itibaren, Van, Muş ve Bitlis'te ise öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği,

TOZ TAŞINIMI

Bölgemizde meydana gelmesi beklenen toz taşınımına karşı oluşabilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmur berekettir, temizliktir.
Yağmur berekettir, temizliktir. - 8 ay Önce

İnsaAllah hafta boyunca yağar. Kar- kış bittiğinden beri yağmur görmedik. Belki doğa canlanır. Bağ bahçeler, tarlalar ve köyler suya kavuşur. Şehirdeki yol ve kaldırımlar temizlenir. Ama dere ve kanallardaki yıllardır temizlenmeyen çöp ve atıklar göle karışacak, işte ona yanıyorum. Sadece ŞAMRAN'ı görün durumun vehametini görürsünüz. Şehir boyunca kanal göle kadar çöp ve pislik dolu. Bir aydır çalışma mevsimi başladı. DSİ, Karayolları ve Belediyelerden temizlik bekliyoruz. Birkaç cadde ve sokak yıkandı ve bitti. Şehrin her yerinde temizlik olması gerekiyor.