banner290

Bayram öncesinde emeklilerin gözü ikramiye zammında! İşte konuşulan rakamlar

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, asgari ücrete yapılan rekor zam ve hayat pahalılığı sebebiyle emekli ikramiyelerinde zam beklentisi oluştu. Zamlı ikramiyeler için 1.500 ile 1.750 lira arasına çıkarılacağı konuşulan konular arasında yer alıyor. Net rakam hükümetten gelecek resmi açıklamadan sonra belli olacak.

Bayram öncesinde emeklilerin gözü ikramiye zammında! İşte konuşulan rakamlar

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, emekli ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Milyonlarca emekli hükümet kanadından gelecek güzel haberi bekliyor.

CİDDİ BİR ZAM BEKLENTİSİ VAR

Asgari ücrete sene başında yapılan yüzde 50'lik rekor artış ve temmuzda ikinci zam konuşulurken, "Acaba emekli ikramiyelerine de zam olur mu?" sorusu gündeme geldi. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmezken, hayat pahalılığı nedeniyle ciddi bir zam beklentisi oluştu.

2021 YILINDA 100 LİRA ZAM YAPILDI

Emekli ikramiyelerine son olarak 2021 yılında zam yapıldı. 1.000 lira olan ikramiyeler 100 liralık zamla 1.100 liraya çıkarıldı. Ancak o tarihten bu zamana kadar herhangi bir düzenleme yapılmadı.

1.500 VE 1.750 LİRA BEKLENTİSİ AĞIR BASIYOR

Emekli ikramiyelerine zam beklentisi bir hayli güçlenirken, zamlı ikramiyeler için ortaya rakamlar atılmaya başlandı. Emekli ikramiyelerinin 1.500 ile 1.750 lira arasında olması bekleniyor. Daha yüksek rakamlardan da bahsedenler var. Ancak bunlar sadece beklentiler. Net rakam için hükümet kanadından resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor.

SON DAKİKA

YORUM EKLE