banner290

BDDK cep telefonu alımlarında limit ve taksit sayılarını değiştirdi!! İşte BDDK'nın açıkladığı yeni limit

BDDK, cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredi ve vade sayılarını değiştirdi.  BDDK, cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutarı 12 bin liraya çıkardı.

BDDK cep telefonu alımlarında limit ve taksit sayılarını değiştirdi!! İşte BDDK'nın açıkladığı yeni limit

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklik içeren Kurul kararı, kurumun internet sitesinde yayınlandı. Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutar 12 bin liraya çıkarıldı. Fiyatı 12 bin lira ve altında olan cep telefonları için vade sınırı 12 ay olacak.

BDDK'DAN CEP TELEFONU İÇİN KREDİ VE TAKSİT DÜZENLEMESİ

Cep telefonu alımına yönelik tüketici kredilerinde vade sınırı değişti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutarı 12 bin liraya çıkardı.

KREDİ TAKSİDİ VADESİ 12 AY OLARAK BELİRLENDİ

BDDK'nın Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklik içeren Kurul kararı, kurumun internet sitesinde yayımlandı. Karara göre, "yenileme merkezi" veya "yetkili satıcı" niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

ENSONHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER