Beklenen adım sonunda atıldı: Van-Tahran seferleri başlıyor!

Van’ın ekonomisine büyük katkı sunan İranlı turistler bundan sonra uçakla Van’a taşınacak.

Beklenen adım sonunda atıldı: Van-Tahran seferleri başlıyor!

Van Valiliği ve İranlı havayolu şirketi yöneticileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda, İran’dan Van’a özel bir havayolu şirketi haftada 2 gün uçak seferi başlatıyor. Havayolu şirketi yetkilileri önümüzdeki günlerde Van’da Vali Mehmet Emin Bilmez ile bir araya gelerek, ilimizin turizmine büyük katkı sunacak Tahran-Van arasındaki seferler için protokol imzalayıp son noktayı koyacak.

Vali Mehmet Emin Bilmez, geçtiğimiz yıllarda 500 bin İran’lı turistin Van’a geldiğini hatırlatarak, “İranlı turistler ilimizin ekonomisine büyük katkı sunuyor. Biz Tahran’dan da ilimize turistlerin direk ulaşımının sağlanması için özel bir havayolu şirketiyle görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. İnşallah artık haftada 2 gün seferler başlayacak. İlimize hayırlı olsun” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efe can
Efe can - 2 hafta Önce

Kendi vatandaşını Kapıköy'de soyuyor ama mesele iranli oldumu sikinti yok bu ülke neden dış ülkelere hep yardım sever oluyor esnafın anası sıkılmış iranli gelse nolur gelmese nolur şehrin bir valisi varmış varmi yokmu belli değil yazıklar olsun diyorum sadece millet geçim sıkıntısı çekiyor işsizlik zaten cabasi bunlar sırf çıkarları için neyin peşindeler o yüzden bunu diyeyim Allah dış ülkelerin lanetli ellerini Türkiye nin başından eksik etmesin çünkü Türkiye batmış bitmiş katarlara satılmış bu ülke artik ambargo konulan bir ülke tek adam sistemi koyunlasmis bir ülke ama yeni nesil hesap soracak elbet

ferman
ferman - 2 hafta Önce

Bu Çok Güzel Haber Van Esnafı için Muhteşem .......