banner211

Bilim Kurulu toplanıyor! Yasaklar geri mi geliyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Korona virüs Bilim Kurulu toplantısı yapılacak. Bakan Koca'nın toplantının ardından basın açıklaması yapması bekleniyor. İstanbul'da artan vaka sayıları nedeniyle bugün yapılacak kritik toplantıda yeni kararlar alınması bekleniyor.

Bilim Kurulu toplanıyor! Yasaklar geri mi geliyor?

Salgının başından bu yana Ankara'da düzenlenen Korona virüs Bilim Kurulu Toplantısı, Sağlık Bakanı Koca'nın 5 günlük İstanbul programı kapsamında ilk kez farklı bir ilde gerçekleştiriliyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, Sağlık Bakanı Koca başkanlığında saat 17.00'de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde bir araya gelecek.

Bakan Koca, toplantının ardından basın açıklaması yapacak.

Twitter'dan açıklama yapan Bakan Koca, ''Koronavirüs Bilim Kurulu, vaka sayılarının ülke genelinin %40’ına ulaştığı İstanbul’da toplanıyor. Bu, çalışmalarına 10 Ocakta başlayan kurulun Ankara dışında yapacağı ilk toplantı olacak'' ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara bugüne işaret etmişti

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yapılacak Bilim Kurulu toplantısında il bazında yeni önlemlerin de masaya yatırılabileceğini söylemiş ve "Yeni önlemler de olabilir, rakamlara göre, gidişata göre konuşulacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

İNTERNET HABER

YORUM EKLE