banner211

BİR GÜNDE 4 MEVSİM!

Van'dan bisikletleriyle Bahçesaray'a gitmek için yola çıkan ve 110 kilometrelik parkurda güneş, rüzgâr ve yağmur altında ilerleyen 7 bisikletçi...

BİR GÜNDE 4 MEVSİM!

Van'dan bisikletleriyle Bahçesaray'a gitmek için yola çıkan ve 110 kilometrelik parkurda güneş, rüzgâr ve yağmur altında ilerleyen 7 bisikletçi, 3 bin rakımlı Karapet Geçidi'nde de karla karşılaştı. Gruptakilerden Uğur Gölas, "Bugün resmen 4 mevsimi yaşadık. Arkadaşlarımın hepsi de başka illerden gelip kentimizde çalışan arkadaşlarımız. Aramızda Güney Afrikalı dostumuz Jan Martens de var. O da bisikletiyle dünyayı dolaşıyor"

 

Van'dan Bahçesaray'a gitmek için sabah saatlerinde bisikletleriyle yola çıkan 7 sporcu, 110 kilometrelik parkurda 4 mevsimi aynı gün yaşadı. Pedalkeş Bisiklet grubu üyesi 6 sporcu, kendilerine eşlik eden Güney Afrikalı Jan Martens ile saat 05.00'te bisikletleriyle kent merkezinden Bahçesaray ilçesine gitmek için yola çıktı.

 

Yaklaşık 110 kilometrelik Bahçesaray yolculuk süresince güneş, rüzgâr, yağmur ve en sonunda da 3 bin rakımlı Karapet Geçidi'nde kar gören sporcular, adeta 4 mevsimi aynı gün yaşadı. Yolculuğun yaklaşık 70 kilometresinin rampa olması nedeniyle hayli zorlanan sporcular, Karapet Geçidi'nde çalışan şantiye görevlilerince karşılandı. Burada kısa süre mola veren bisikletçiler, sıcak çaylarını yudumladıktan sonra yolculuğu tamamlamak için ilçenin yolunu tuttu. Grup üyesi Uğur Gölas, yaptığı açıklamada, sabahın erken saatlerinde çıktıkları yolculuğun bu kadar zorlu olacağını tahmin etmediklerini belirtti.

 

Gölas, her yıl bu dönemde Bahçesaray'a turlar düzenlediklerini ancak bu sene erken kar sürprizi ile karşılaştıklarını ifade ederek, "Bugün resmen 4 mevsimi yaşadık. Arkadaşlarımın hepsi de başka illerden gelip kentimizde çalışan arkadaşlarımız. Aramızda Güney Afrikalı dostumuz Jan Martens de var. O da bisikletiyle dünyayı dolaşıyor. Buraları çok beğendiğini söyledi. Birlikte çok zorlu ama çok keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

 

Grup üyesi Levent Demir ise Bahçesaray yolculuğu biraz zorlu olduğu için herkesin tura katılamadığını anlattı. Her hafta sonu bir bölgeye tur düzenlediklerini dile getiren Demir, şöyle konuştu: "Bizim en sevdiğimiz turlarımızdan biri Bahçesaray. Sabah merkezden başladığımızda akşam saatlerinde ilçede olabiliyoruz. Bugün birçok zorlukla karşılaştık ama turumuzu zor da olsa tamamlayacağız. Aslında son günlerde yaşanan olaylar bizi her ne kadar tedirgin etse de bu turu düzenlemek istedik. Yolculuğumuz süresince çok güzel tepkiler de alıyoruz. Bazen vatandaşlarla sohbet ediyoruz. Bizi evlerine davet ediyorlar ve tebrik ediyorlar. Herkes aynı söylemi kullanıyor. Herkesin bir barış arzusu var. Yolculuğumuz sayesinde deneyim de elde etmiş oluyoruz ve bölgeyi daha iyi tanıma fırsatı yakalıyoruz. Hayatımızdan çok memnunuz. Herkesi de turlarımıza bekliyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 09:22
YORUM EKLE