banner211

'BİR SINIF, BİR OKUL' PROJESİ BAŞLIYOR!

Van’da hayata geçirecekleri olan “Van'da Bir sınıf, bir okul” projesi için Güney Kore’den Van’a gelen Güney Kore New York Üniversitesi Eğitim...

'BİR SINIF, BİR OKUL' PROJESİ BAŞLIYOR!

Van’da hayata geçirecekleri olan “Van'da Bir sınıf, bir okul” projesi için Güney Kore’den Van’a gelen Güney Kore New York Üniversitesi Eğitim ve Okul Gelişim Enstitüsü Direktörü Sunyon-Oh Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban’ı makamında ziyaret etti.

 

Güney Kore’de bulunan Güney Kore New York Üniversitesi Eğitim ve Okul Gelişim Enstitüsü Direktörü Sunyon- Oh, Van’da hayata geçirecekleri olan “Bir sınıf, bir okul” projesi için kentte geldi. Van’da ki temasları kapsamında Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Hatice Çoban’ı makamında ziyaret eden Sunyon- Oh’u Eş Başkan Çoban kapıda karşıladı. Heyeti makamında kabul eden ve heyetin Van’da bulunmalarından dolayı mutluluklarını dile getiren Eş Başkan Çoban, Güney Kore gibi zengin bir kültürün temsilcilerini Van’da ağırlamaktan dolayı oldukça mutlu ve memnun olduklarını söyledi.

 

‘VAN’DA BULUNMAKTAN DOLAYI ÇOK MEMNUNUZ’

Heyette yer alan Güney Kore New York Üniversitesi Eğitim ve Okul Gelişim Enstitüsü Direktörü Sunyon- Oh ise, kendilerini ağırlayan Eş Başkan Çoban’a teşekkür ederek, "Bizleri nazik ağırlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bizler Güney Kore’de bulunan New York Üniversitesi olarak projeler hayata geçiriyoruz. Bu projeler kapsamında dünyanın farklı ülkelerinde eğitim konusunda çalışmalar hayata geçiriyoruz. Bugün de Van’da sizlerin misafiri olmaktan çok mutluyuz” dedi.

 

ORTAK PROTOKOL İMZALANDI

Eş Başkan Çoban ve Sunyon- Oh daha sonra arasındaki protokolü imzaladı. Eş Başkan Çoban ve Sunyon- Oh arasında imzalanan protokol kapsamında proje kapsamında üniversite proje için gerekli tüm materyal ve kaynakları sağlayacak. Yine öğrencilerin öğrenme sürecinde daha iyi hizmet alabilmeleri için belediye ve üniversite, eğitmenlerin eğitimlerini üstlenecek. Eşbaşkan Çoban daha sonra Sunyon- Oh’a Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halı ve Kilim Atölyesi’nde kadınlar tarafından yapılan ve üzerinde Van’ın motiflerinin yer aldığı kilimi hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 09:32
YORUM EKLE