banner211

BU YIL EDREMİT'TE RAMAZAN BİR BAŞKA

Göreve başladıktan sonra Edremit’te yeni bir dönem başlatan Edremit Belediye Başkanı Atıf Çiçekli, hizmetleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

BU YIL EDREMİT'TE RAMAZAN BİR BAŞKA

Göreve başladıktan sonra Edremit’te yeni bir dönem başlatan Edremit Belediye Başkanı Atıf Çiçekli, hizmetleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Edremit sahillerinde devrim yaparak Van Gölü’nü halka açan, ilçede büyük bir dönüşüm başlatan Çiçekli yönetimindeki belediye Edremit’i bu Ramazan’ın ayının da en güzel geçeceği ilçe haline getirdi. Kendi kurduğu modern yemekhanede kendi yemeklerini üreten belediye, kurulan ilk çadırda 500’den fazla vatandaşı ağırladı. Ramazan ayı için dolu dolu bir program yapan Edremit Belediyesi konserler ve programlarla birlikte sahilde oluşturduğu Osmanlı Sokağı ile de Ramazan’ın manevi havasını yansıtmaya başladı.

 

Edremit Belediyesi Ramazan ayına da damgasını vurmak için kolları sıvadı. Hizmetleriyle takdir gören belediye Ramazan ayı için de türlü hazırlıklar yaptı. Van’ın Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Van Gölü’ne karşı kurulan çadırda oruçlar açıldı. İnanç ikliminin en bereketli günlerini içerisinde barındıran Ramazan ayı, dün itibariyle ilk oruçların açılması ile başladı. Ramazanın bereketini, manevi atmosferini ve kültürel zenginliğini teneffüs etmek isteyenlerin ortak adresi ise Edremit oldu. Van’da ilk defa çok kapsamlı bir Ramazan ayı etkinliği organize eden Edremit Belediyesinin çadırı yoğun ilgi gördü. Edremit Belediyesi, bu yıl dolu dolu bir Ramazan programı hazırlayarak Vanlıları bir araya getiriyor. Özel programlarla beraber Ramazan ayı boyunca yaklaşık bin 500 kişinin buluştuğu iftar çadırının ilk günü renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

EDREMİT’TE BEREKTİ İFTAR SOFRASI

Van Gölüne karşı kurulan iftar çadırı ilk günde büyük ilgi gördü. Bin 500 kişilik yemek hazırlanırken, Ramazan ayının ilk günü olmasına rağmen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli de vatandaşlarla aynı masayı paylaşarak iftar açtı. İftarda 4 çeşit yemek dağıtılırken, ezanın okunması ile birlikte iftarını bir arada açan Vanlılar, Ramazan ayının hayırlı olmasını dilediler.

 

 

RAMAZAN EDREMİT’TE GÜZEL!

Van’da ilk defa birçok sanatçının ve birçok etkinliğin organize edildiği Ramazan programına ise katılım yoğun oldu. Konu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Edremit Kaymakamı ve Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, bu organizasyona emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Tarihi bir alanda iftar ve diğer programları yaşamanın mutluluk verici olduğunu belirten Kaymakam Çiçekli, “Canlı canlı, dolu dolu maneviyat dolu bir Ramazan yaşamak adına tüm vatandaşlarımızı Edremit’e davet ediyorum. Şu anda Van Gölünün kenarındayız, arkamızda Ulu Camimiz, önümüzde Van Gölümüz, yan tarafımızda marinamız, diğer tarafımızda da halihazırda yapımı süren sahil bandımız ve arkamızda taş binamız bulunuyor. Böyle güzel bir ortamda konuklarımızı ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Yemeğimiz, soframız tüm kardeşlerimize açık. Programımıza yoğun bir katılım oldu. Bizde bunun olabileceğini tahmin ederek, hazırlıklı olalım dedik ve bin 500 civarı bir hazırlığımız vardı. Yemeğimiz bitti. Demek ki yarınki iftar için daha da tedbirli olmamız gerekiyor. Tabi yetti ama ilk gün olması hesabiyle ve duyurulduktan sonra katılımın daha fazla olacağını düşündüğümüzde herhalde günlük burada iftar sayımız 2 bini geçecek gibi düşünüyor” dedi.

 

 

RAMAZAN’A DAİR NE ARARSANIZ VAR!

İftar sonrası organize edilen etkinliklerle vatandaşların güzel vakit geçireceklerini söyleyen Kaymakam Çiçekli, “Osmanlı sokağımızda zaten Sahil Bandı Projemiz kapsamında. Peyzaj düzenlemelerimiz işin içinde, spor, yürüyüş yolları ve bisiklet alanları bunların hepsi var. Bu sokağın içerisinde ekstre macunumuz, meddahlarımız, Hacivat-Karagöz’ümüz, el işi satanlar bulunuyor. Keza semaverlerimiz kaynıyor ve çayımız da mevcuttur. Bunları yaşamak atına tüm kardeşlerimizi çadırımıza bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

HALK RAMAZAN AKŞAMLARI İLAHİYE DOYACAK

Yaptığı açıklamanın ardından Osmanlı sokağında hizmet veren mekanları ziyaret eden Kaymakam Çiçekli, vatandaşlarla da sohbet ederek, sıkıntılarını dinledi. Taş binanın bulunduğu alanda kurulan platformda ilerleyen saatlerde ise ilahi sanatçısı Murat Belet sahne aldı. Murat Belet’in vatandaşlarla buluşmasından önce kısa bir konuşma yapan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Ramazan ayının maneviyatına değinerek, Ramazan’ın İslam alemi için büyük bir önem arz ettiğini dile getirdi. Yapılan konuşmanın ardından sahneye çıkan Murat Belet, birbirinden güzel ilahiler seslendirerek, alandaki vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Kaymakam Çiçekli de platformda bir ara Belet’e eşlik ederek ilahi seslendirdi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 09:15
YORUM EKLE