banner290

Bunun adı kaçakçılık değil zulüm! Van’da 2 otobüsün gizli bölmelerinde 47 düzensiz göçmen yakalandı

Bunun adı kaçakçılık değil zulümdür! Van'da son dönemler artan göçmen vakaları hız kesmezken dün yaşanan olayda göçmen kaçakçıları göçmenleri kaçırıp şiddet fidye isteyen ve şiddet uygulamıştı. Bu günde Van'ın Erciş ilçesinde polis ekipleri tarafından durdurulan 2 yolcu otobüsünün gizli bölmelerinde yapılan aramada 47 düzensiz göçmen yakalandı.

Bunun adı kaçakçılık değil zulüm! Van’da 2 otobüsün gizli bölmelerinde 47 düzensiz göçmen yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Erciş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, "göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti" ile mücadele çalışmaları kapsamında Hamuryen Kavşağı'nda şüphe üzerine 34 FEH 614 ve 34 ELR 101 plakalı şehirşerarası yolcu otobüslerini durdurdu.

Her 2 otobüste yapılan aramada koltuk sayısının az olduğu fark edildi. Bunun üzerine ekipler, otobüslerde yaptığı detaylı aramada arka koltukların olduğu yerde gizli bölmeleri buldu. Koltukların sökülmesinden sonra yapılan aramada, gizli bölmelere saklanan 2'si havasızlıktan bitkin düşmüş 47 düzensiz göçmen yakalandı. Otobüs sürücüleri M.M.T, R.T. ve T.C. gözaltına alındı. Polislerin su ve yiyecek verdiği düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından Van Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilecek.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan kaçakçılığı ülkeye ihanettir.
İnsan kaçakçılığı ülkeye ihanettir. - 3 ay Önce

OTOBÜS, MİNİBÜS, PANELVAN, TIR, KAMYON, KAMYONETLERİN HEPSİNE TEK TEK BAKILSIN. BU BASİT BİR SUÇ, BASİT BİR İNSAN KAÇAKÇILIĞI DEĞİL ŞEHİRLERIMİZE VE ÜLKEMİZE İHANETTİR. GELENLERİN YÜZDE DOKSAN BEŞİ 18- 50 YAŞ ARASI ERKEKTİR. AİLE FALAN DEĞİL. BU İHANET ŞEBEKELERİNİ ARTIK DURDURUN.