banner211

Büyükşehir zabıtası kaldırım işgaline müsaade etmiyor

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kaldırım işgaliyle mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir zabıtası kaldırım işgaline müsaade etmiyor

Ana cadde ve sokaklarda kaldırım işgalleri ile ilgili denetimlerini arttıran Büyükşehir zabıtası, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte kaldırımlara bırakılan reklam afişleri ve dubaları topladı.

Kent genelinde başlatılan çalışmalar kapsamında Maraş Caddesinde daha önce uyarılmalarına rağmen reklam afişlerini ve dubaları gelişigüzel kaldırımlara bırakan iş yerleri ile ilgili işlem yapılarak duba ve reklam afişlerine el konuldu.

Yaya ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Belediye yetkilileri, esnafı bu noktada duyarlı olmaya davet ederek, çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirttiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zabıta yıllardır bu şehre bir şey katmıyor.
Zabıta yıllardır bu şehre bir şey katmıyor. - 1 yıl Önce

Bütün ara sokaklarda kaldırımlar 365 gün işgal altında. Ulu Cami Önündeki Ordu Caddesi boyunca yedi sekiz tane manav kaldırımın yarısını kapatmış . Orada bir tek kasa kalmamalı. Bazı insanlar zabıtanın göz yumduğunu düşünür, bazısı rüşvet karşılığı göz yumulduğunu sanır. Çarşının her yerinde kaldırımlar ve parklar yayaların, yollar araçların olmalı. Yüzlerce zabıta devamlı pınarlı gruplar halinde çarşıda, ara sokaklarda olsun. Bunlar masa başı memur değil ki. Akşama kadar barakalarda oturup çay içtikleri düşünülmesin. Kı üç ayda bir böyle bir haberle vaziyeti kurtarmak mümkün değil. Vatandaşlar yol ve kaldırımları görüyor.