banner211

BÜYÜKŞEHİR'DEN MURADİYE'YE DÖRT DÖRTLÜK HİZMETLER

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın Muradiye’de yapımı devam eden mezbahana, hayvan pazarı, semt pazarı ve itfaiye merkezinde incelemelerde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR'DEN MURADİYE'YE DÖRT DÖRTLÜK HİZMETLER

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın Muradiye’de yapımı devam eden mezbahana, hayvan pazarı, semt pazarı ve itfaiye merkezinde incelemelerde bulundu.

 

Van ve İlçelerdeki yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Van Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Muradiye ilçesine giden Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yaşar ve ilgili daire başkanları ilçede yapılan hayvan pazarı, semt pazarı, su deposu ve itfaiye merkezinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Muradiye’de yapılan çalışmaları incelemek ve mevsim itibariyle biten hizmetleri denetlemek için ilçeye geldiklerini belirten Genel Sekreter Mustafa Yalçın "Muradiye İlçemiz çok güzel hizmete müsait şirin bir ilçe. Ama önceki dönemlerde ihmal edilmiş ve yapılması gereken hizmetlerde birikmiş. Biz ilçenin öncelikli olan işlerini yapmaya başladık. İlçe merkezi ve mahalle yollarıyla birlikte 61 kilometrelik asfaltlama çalışması yaptık. Yine bitme aşamasına gelen hayvan pazarı ve mezbahaneyi de en kısa zamanda hizmete açacağız. İlçemiz modern bir mezbahaneya ve hayvan pazarına kavuşacak" dedi.

 

"MURADİYE'NİN SU PROBLEMİ KALMAYACAK"

Bu hafta içerisinde yeni su deposunun inşaatının başlayacağını söyleyen Yalçın " İlçenin en büyük sorunlarından biride içme suyu sıkıntısı. Biz bu sıkıntıyı göz önünde bulundurarak halkımızın talepleri doğrultusunda yeni bir su deposu yapıyoruz. Bu deponun inşaatına önümüzdeki hafta başlayacak. Bu deponun bitmesiyle birlikte ilçede dört su deposu olacak. Bu depolarla Muradiye'nin su sıkıntısını çözmeyi hedefliyoruz" dedi.

 

İLÇEYE YENİ İTFAİYE BİNASI KURULUYOR

Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi güçlenirken ilçeleri de aynı doğrultuda büyüttüklerini belirten Yalçın " İlçeye dört aracın aynı anda çıkabileceği bir bina yapıyoruz. Bina bu yıl içerisinde hizmete girecek. Allah lazım etmesin bir yangında bir afette İlçenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından önümüzdeki hafta içerisinde yapılacak ihaleyle de ilçemize güzel araçlar tahsis edeceğiz. Şimdiden tüm yatırımlarımız halkımıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

 

Muradiye İlçesinde uzun yıllar hiç bir hizmetin verilmediğini söyleyen Muradiye Kaymakamı Harun Yücel ise "Muradiye İlçemiz büyük sorunları olan bir ilçe. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle yoğun bir çalışma temposuna girdik. Vatandaşlarımız çalışmalardan oldukça memnun. Bizde bu mutluluk ve azimle çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 10:00
YORUM EKLE