banner290

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den taşeron işçiye kadro müjdesi! 90 bin taşeron işçi kadroya alınacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, kamudaki 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını açıkladı.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den taşeron işçiye kadro müjdesi! 90 bin taşeron işçi kadroya alınacak!

Kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçişine yönelik çalışmalarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara'da HAK-İş Konfederasyonu'nu ziyaret etti.

Kamudaki 90 bin sözleşmeli personele kadro

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vedat Bilgin'in gündeminde taşeron işçiler de yer aldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Bilgin, kamudaki 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını duyurdu.

"Biz hazırlığımızı yaptık"

Bilgin'in açıklamaları şu şekilde: "Geçici işçilerimiz hala geçici işçi. Bir türlü geçmeyen bir işçilik dönemi var. Bunu çözeceğiz, bunun çözülmesi lazım. Sözleşmeli personel meselesi medyada yer aldı. Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmedi. Biz hazırlığımızı yaptık. 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesi çalışması tamamlandı." şeklinde konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2022, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Bu kitabın kapağındaki resim; Ama sözde kadro yol yemek çocuk yakacak yardımı falan içinde asgari ücretin bir tık üstü böyle kadromu olur ayıp .yıllardır belediye şirket işçilerini emekçileri oyalayip mağdur ediyorsunuz kadro dediğiniz tesorondan farklı değil insanları aldatmayin emekçinin beklediği aynı işe aynı ücret aynı haklar verilmeli belediye işçileri ek iş yapmasa ayakta duramaz hale geldi ek iş demek kölelik seviyesi

İşci
İşci - 2 hafta Önce

Bizlerde yıllardır işciyiz neden belli kesim kadroya alınıyor bütün taşeronlar alınsın 2018 yılında girenlerde dahil edilsin şehir hastanelerinde çalişanlar bizlerde hak ediyoruz 90 binle sınırlı kalmasın