banner272

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Van ve 24 ildeki 235 arsayı satışa çıkarıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Ankara, İstanbul ve İzmir'in de arasında bulunduğu 25 ilin bazı ilçelerinde atıl durumda bulunan arsalar düzenlenecek açık artırma ile satışa sunulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Van ve 24 ildeki 235 arsayı satışa çıkarıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan bilgiye göre; arsa müzayedesinde Ankara'nın Bala, Gölbaşı ve Sincan ilçelerinde 33, İstanbul Şile'de 4, İzmir'in Aliağa, Bayındır, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar ve Gaziemir ilçelerinde 47, Muğla Bodrum'da 2, Antalya'nın Aksu ve Konyaaltı ilçelerinde 7, Aydın'ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 31, Balıkesir Edremit'te 7, Tekirdağ Marmaraereğlisi'nde 5, Edirne Enez'de 6, Eskişehir'in Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde 13, Mersin'in Erdemli ve Yenişehir ilçelerinde 28, Nevşehir Kozaklı'da 24, Niğde Bor'da 4, Kütahya merkezde 2, Kayseri Melikgazi'de 4, Adana'nın Sarıçam, Kozan ve Çukurova ilçelerinde 7, Adıyaman merkezde 3, Bursa Osmangazi, Samsun İlkadım, Hatay Kumlu, Kahramanmaraş Onikişubat, Ağrı Diyadin, Şırnak Cizre, Şanlıurfa Eyyübiye ve Van İpekyolu'nda birer olmak üzere toplam 235 arsa açık artırma ile satılacak.

Müzayede sonucunda tekliflerin bakanlıkça değerlendirilmesinin ardından arsaları satın alacak gerçek veya tüzel kişiler belirlenecek. Arsaların çoğunluğunu 'konut' alanları oluştururken İstanbul Şile'deki 4 günübirlik turizm tesis ve park alanı, Nevşehir Kozaklı'daki 24 turizm tesis alanı, Şırnak Cizre'deki bir akaryakıt ve bakım istasyon arsası ile Şanlıurfa Eyyübiye'deki bir oto galericiler alanı dikkati çekiyor.

Arsa gelirleri kentsel dönüşüme Bakanlık, yapılacak müzayede ile atıl durumdaki ticaret ve sanayi arsalarını yatırımcılara sunarak kentlerin yatırım ve istihdamının geliştirilmesine katkıda bulunacak. Ayrıca tüm arsalardan elde edilecek kazanç kentsel dönüşüm hesabına aktarılarak riskli binaların tasfiyesi ve olası afet durumlarında kullanılacak.

Müzayede 16 Eylül Perşembe günü saat 10.30'da Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir'de Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu ile internet üzerinden www.emlakmuzayede.com.tr adresinden yapılacak.

İNTERNET HABER

YORUM EKLE

banner269

banner260