CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Van’da açıklama yaptı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un basın toplantısı başladı. CHP'li 248 belediye başkanının Van’da bir araya geleceği CHP kampı başladı. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Van’da basın toplantısında konuşuyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Van’da açıklama yaptı!

“VATANDAŞLARIMIZIN BELEDİYELERİMİZE OLAN GÜVENİ ARTIYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Tarihin en eski çağlarından bu yana Türkiye’nin en eski şehirlerinden biri olan Van’dayız ve 3 gün boyunca Van'da olacağız. Van'ın dört bir tarafında vatandaşlarımızla buluşacağız. Vatandaşlarımızın ayağına gideceğiz ve sorunlarını dinleyeceğiz. Genel başkanımız başta olmak üzere tüm üyelerimizle birlikte ülkenin her köşesine ulaşmaya çalışıyoruz. Van'da milletvekili ve belediye başkanlarımız bulunmuyor ama samimiyetle çalışmalarımızı yürütüyoruz ve niyetimiz buradan milletvekili çıkarmaktır. Buraya geldiğimizde Van halkı bizi büyük bir hoş görüyle karşıladı. Ancak iktidar partisinin provokasyonuna takıldık. Bu baskıların hiçbiri bizi yolumuzdan ayırmayacaktır. Sadece kendi çıkarlarını düşünen bu iktidardan millette bir hayır gelmez ve vaktinin dolduğunu gören iktidar milletin sesini duymak istemiyor. 2019 yılından bu yana belediyelerin yetkilerini elinden alıyorlar. Vatandaşlarımızın belediyelerimize olan güveni artıyor.” Dedi.

'BİZ SİZİ KORKUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Van'dan iktidara seslenen Torun, “'biz sizi korkutmaya devam edeceğiz'. Ne yaparsanız yapın asla ve asla başaramayacaksınız. Hukuku size asla teslim etmeyeceğiz Van Büyükşehir belediyesi 3 yıldır kayımla yönetiliyor. Bu millete darbe vurmaktır. Biz tüm bu kayyım politikalarına son vereceğiz ve ülkenin dört bir yanına barışı, huzuru getireceğiz. Bu ülkede hep birlikte yaşıyoruz ve bir arada olmak zorundayız. Geçmişte hatalar olabilir. Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. İnsanlar elbette ki dilini özgürce konuşmalı ve eğitimde de eşitliği sağlayacak kararlar mutlaka alınır. Biz herkesin kendi dilini kullanmasından memnuniyet duyarız." cümlelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 14:50
YORUM EKLE