banner290

CHP'li Mahmut Tanal, Van Ferit Melen Havalimanının sorunlarını sordu, Bakan Karaismailoğlu cevapladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Van Ferit Melen Havalimanı’na ilişkin verdiği soru önergesini yanıtladı.

CHP'li Mahmut Tanal, Van Ferit Melen Havalimanının sorunlarını sordu, Bakan Karaismailoğlu cevapladı!

ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sık sık sorunlarıyla gündeme gelen Van Ferit Melen Havalimanı’na ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması için soru önergesi vermişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tanal’ın soru önergesini yanıtladı. Karaismailoğlu, yanıtında Van Ferit Melen Havalimanı’nın standart aletli kalkış ve geliş usulleri 24 saat uçuş düzenlemesine olanak sağlayacak nitelikte olduğunu kaydetti. Karaismailoğlu, yanıtında ayrıca Van Ferit Melen Havalimanı’nda iç ve dış hatlar olmak üzere toplam 232 bin 349 uçuş, 2011 yılından bugüne kadar hac ve umre dönemleri de dahil olmak üzere toplam bin 43 dış hat uçuşu gerçekleştiğini dile getirdi.

232 BİN 349 UÇUŞ

Karaismailoğlu yanıtında, “Van Ferit Melen Havalimanı; aletle alçalma, standart aletli kalkış ve geliş usulleri 24 saat uçuş düzenlemesine olanak sağlayacak nitelikte olup adı geçen usullerde gece uçuş yapılmasına engel olabilecek bir eksiklik bulunmamaktadır. Diğer yandan; Havayolları, filo yapıları, filo müsaitliği, slot saatleri ve filolarında bulunan hava araçlarının bağlantıları çerçevesinde uçuş saatlerini kendileri belirleyerek talepte bulunmaktadır. Uçuş başvurusu olması halinde, başvurular ilgili mevzuat kapsamında Bakanlığımızca değerlendirilmeye alınmaktadır. Van Ferit Melen Havalimanında iç ve dış hatlar olmak üzere toplam 232 bin 349 uçuş, 2011 yılından bugüne kadar hac ve umre dönemleri de dahil olmak üzere toplam bin 43 dış hat uçuşu gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan Yılmaz
İrfan Yılmaz - 8 ay Önce

Helal olsun sayın TANAL tebrik ediyorum. bizim vekilleri görürseninİz onlara sorumluluKları nıda anlatırsanız seviniriz=)

Vanda sendikacı
Vanda sendikacı - 8 ay Önce

Ya arkadaş böyle bir rezillik olamaz Van'da sekiz milletvekili varken Van'ın sorunlarını Konya milletvekili Adana ve İstanbul milletvekilleri dile getiriyor

SIRADAKİ HABER