banner290

CHP, seçim sahasına iniyor… İlk adres Van!

İstanbul Maltepe’de yüz binlerce yurttaşın katılımıyla “Milletin Sesi” mitingi düzenleyen CHP yaz mevsiminde çalışmalarını artıracak. CHP’li belediye başkanları, 27-29 Mayıs tarihleri arasında, partinin bir sonraki genel seçimlerde milletvekili çıkarmayı hedeflediği Van’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında kampa girecek.

CHP, seçim sahasına iniyor… İlk adres Van!

İLK ADRES VAN

CHP’li belediye başkanları, 27-29 Mayıs tarihleri arasında, partinin bir sonraki genel seçimlerde milletvekili çıkarmayı hedeflediği Van’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında kampa girecek. Üç günlük toplantının ilk gününde başkanlar, şehir turu atarak yurttaşlarla buluşacak, esnafı ziyaret edecek. Ardından ikinci günde Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasından sonra başkanlar farklı gruplar halinde yapabilecekleri ortak çalışmaları konuşacak. Toplantının ana gündemi ise 2023 seçimleri olacak.

MERKEZE İLETECEKLER

CHP’li milletvekilleri ve parti meclisi (PM) üyeleri de Van’daki toplantının ardından, 3 Haziran’da saha çalışmalarına başlayacak. Her ile iki milletvekili gidecek şekilde, vekiller 51 ile dağılacak. Gittikleri yerlerde yurttaşlarlaa buluşacak olan milletvekilleri, aynı zamanda esnaf odaları, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve ilin kanaat önderleriyle buluşacak. Milletvekilleri bu buluşmalar sonucu, illerin çözülmesini istediği öncelikli sorunları ele alarak bu sorunlardan oluşan bir rapor hazırlayacak. Bu raporlardan çıkarılan sonuçlar ise CHP Genel Merkezi’ne iletilecek.

Gözden kaçırmayın

CHP de söz konusu raporlar doğrultusunda iktidar olunduğunda atılacak adımların yol haritasını belirleyecek. Milletvekilleri de gittiği illerde, “AK Parti sorunlarınızı çözemiyor ancak Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yok. Bize sıkıntılarınızı anlatın, iktidara geldiğimizde sorunlarınız önceliğimiz olacak” mesajı verecek.

MİTİNGLER SÜRECEK

Ayrıca, partinin ilk olarak Mersin’de düzenlediği ve önceki gün de İstanbul’da devam ettirdiği “Milletin Sesi” mitinglerinin de sürdürmesi bekleniyor. Partinin, saha çalışmaları kapsamında yaz döneminde bir miting daha yapacağı belirtilirken, mitingin henüz tarihi ve yeri belirlenmedi.

CUMHURİYET

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dede
Dede - 1 ay Önce

CHP Van'a gelmesin ne işi var Van'da şimdiye kadar neredeydin şimdi niye geliyorsun bütün partilere sesleniyorum Van'a gelmeyin Van diye bi yer tanıyormudunuz Van halkı hiç bir partiyi kabul etmesin birkaç kişi nemalanacak bütün insanlar kandıraçaklar nerde Van'ın vekikeri nerde Van'ın sahibi nerde kayımla gelen yabancıların Van'ın sahibi hiç kimse hiç bir partiyi kabul etmesin güzel Van halkına saygılar

İrfan yılmaz
İrfan yılmaz - 1 ay Önce

Gelinde artık bu halkla kucaklasin sayın kadasoglunu sayın çetin kotanı sayın Adnan bayram gibi isimleri aday gösterin bizde oy verip ülkemi zi düzlüğe cikaralim

Zeki abı
Zeki abı - 1 ay Önce

İrfan kardeşim kim gelirse gelsin baş üstüne ama bizim rengimiz beli

Van
Van - 1 ay Önce

Van a sahip çıkarsa Van için çalışma olursa Van için ülke için çalışmalara dewam edderse calmassa millete hayin değilse iş imkanları sağlamsa ırkçılığa karşı ise CHP. Ye oy verebilinir CHP adam akıllı olsa her zaman kazanır adayları çok başarılı olmalı ülke yi bu bataklık tan kurtarmali fakir lere millete halka ile birlikte olmalı böyle olur sa oy CHP

Zeki abı
Zeki abı - 1 ay Önce

Kim gelirse gelsin iş imkanı sağlıyamaz sadece bizlere bu memleke huzur istiyoruz