banner211

ÇİFTCİ'DEN RAMAZAN AYI MESAJI

Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik etti.

ÇİFTCİ'DEN RAMAZAN AYI MESAJI

Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik etti.

Mesajında; On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif'in, rahmet ve bereket ayı olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Çiftci, "Ramazan; Allah'a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, kırgınlık ve dargınlıkların unutulduğu, milli birlik ve beraberliğin pekiştiği yardımlaşmanın, yoksula ve muhtaca uzanan ellerin arttığı, müstesna bir zaman dilimidir. Bu ayda; güçsüze yardım etmeyi, küçüğü sevip büyüğü saymayı, kimsesize el uzatıp sahip çıkmayı, görmeyenin gözü, tutamayanın eli, konuşamayanın dili olmayı ve her şeyden önemlisi sevgi, hoşgörü, şefkat, iyilik dolu ve merhametli olmayı öğreneceğiz. "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir', "Tebessüm sadakadır" Hadis-i Şeriflerini daha iyi idrak edeceğiz" dedi. Mesajının devamında "Ülkemizin refah içinde olması ve hedeflerine ulaşması ancak bir ve beraber olmaktan geçmektedir" diyen Bakan Yardımcısı Çiftci"Birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel bulunmamaktadır.


Ramazan ayı, birlik ve beraberlik içinde bir millet olmamız için bizlere ayrı bir fırsat sunmaktadır. Bu duygu ve düşünceler ile Ramazan'ın Ülkemize, İSLAM alemine ve tüm insanlığa, huzurr getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim" dedi.
 

 
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 12:04
YORUM EKLE