ÇİFTCİ'DEN VAN'A BÜYÜK MÜJDELER!

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van’a gelen Van eski milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, ESOB Valilik, Ak Parti ve STK’ları ziyaret etti.

ÇİFTCİ'DEN VAN'A BÜYÜK MÜJDELER!

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van’a gelen Van eski milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, ESOB Valilik, Ak Parti ve STK’ları ziyaret etti. Ziyaretlerinde Van’a müjdeler veren Bakan Yardımcısı Çiftci, Van’da istihdamın artması için de çağrıda bulundu.

 

ÇİFTÇİ: ORTAK PAYDA VAN

Van’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’nin ilk durağı Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası oldu. Burada esnaf temsilcileriyle bir araya gelen Çiftci, esnafın sorunlarıyla birebir ilgilendiğini belirtti. Esnaf temsilcilerinden referandum için ‘evet’ sözü alan Çiftci, ardından Valilik, Ak parti ve STK temsilcileri oldu. Son olarak Organize ve Sanayi Bölgesi yönetim kuruluyla bir araya gelen Çiftci, burada Vanlılara müjde verdi. OSB’de, Türkiye’de bulunan uluslararası laboratuvarlardan 7’ncisinin Van’da yapılacağı sözünü veren Çiftci, TÜMSİAD’ta ise esnaf ve tüccar için ticaretinin önünde büyük bir engel olan menşe sorununa son vereceklerini söyledi. Çiftci ayrıca Serbest Lojistik Ticaret Merkezi’ni de Van’a kurmak istediklerini anlattı. Et Balık Kombinasıyla ilgili de müjde veren Bakan Yardımcısı Çiftci, “Et Balık Kombinası yatırımı programımıza tekrardan aldık. Bunun içinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Et Balık Kombinasyonu yapılır yapılmaz DAP İdaresi de bize ‘Hayvan Pazarını biz yapacağız’ dedi. Bunlar Van için önemli projelerdir. Hepimizin Van ortak paydasında hepimizin bir araya gelmesi gerekiyor. Siyasi fikir ve düşüncelerimizi bir taraf bırakıp Vanlı ve Van ortak paydasında bir araya geleceğiz.” Dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 10:10
YORUM EKLE