City Van AVM’de kafalar yine karışık! Açılışına hazırlana AVM’de ihale karmaşası yaşanıyor

Geçtiğimiz aylarda AVM’de başlatılan bakım ve onarım çalışmalarında sona yaklaşılırken, akıbeti de merak konusu oldu. Van’ın en işlek caddesi üzerinde yer alan City Van AVM, yeni ismiyle açılışa hazırlanırken, Emlakçılar Derneği Başkanı Orhan Özdek de son durum hakkında bilgi verdi. Özdek, 75 dükkanın sahibi olan Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Ağustos’ta dükkanları ihaleye çıkaracağını belirterek, bu ihalenin doğru olmadığını söyledi. 

City Van AVM’de kafalar yine karışık! Açılışına hazırlana AVM’de ihale karmaşası yaşanıyor

ŞEHRİVAN ÖZEL

Van’da yıllarıdır tartışma konusu olan City Van AVM için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 12 yılı aşkın bir süredir sorunlarıyla gündeme gelen AVM’nin akıbeti koşulmaya devam ve tartışılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yeni yönetim hızlıca kararlar alıp çalışmalar başlatırken, AVM’de de açılışa hazırlanıyor. Yıllardır farklı sorunlarla gündeme gelen AVM, bu kez de büyükşehir belediyesinin 75 dükkanını ihaleye çıkarma kararı olay oldu. Konuyla ilgili Şehrivan’a değerlendirmelerde bulunan Van Emlakçılar Derneği Başkanı Orhan Özdek, “Van Büyükşehir Belediyesi, 31 Ağustos’ta dükkanları ihaleye çıkaracak. Halka açık bir ihaledir. Bu ihalenin doğru olmadığını düşünüyoruz, çünkü sağlıklı firmaların buraya gelmesini istiyoruz” dedi. 

CİTY VAN AVM’DE DÜKKAN KARMAŞASI! 

70 gün içerisinde açmayı hedeflediklerini belirten Van Emlakçılar Derneği Başkanı Orhan Özdek, “City Van AVM içerisindeki 75 dükkanın sahibi olan Van Büyükşehir Belediyesi, 31 Ağustos’ta dükkanları ihaleye çıkaracak. Halka açık bir ihaledir. Bu ihalenin doğru olmadığını düşünüyoruz, çünkü sağlıklı firmaların buraya gelmesini istiyoruz. Kurumsallaşmış, Türkiye’de kendini kanıtlamış firmaların buraya gelmesini istiyoruz. Fakat Belediye maalesef City Van AVM’nin ihalesini yapacaktır. Bizler de yönetim kurulu olarak eğer ki belediye dükkanları sağlıklı bir firmaya verirse biz imza atacağız.

AVM, AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Belediye yanlış bir firmaya verirse 2’nci vaka yaşanmasın diye, olumsuzluk yaşanmasın diye biz gelecek olan firmayı veto edeceğiz. Bunu vurguluyorum. Şehrin kalkınması için yıllardır süren sorunların üzerine düşülmeli. City Van AVM, Van’a katma değerdir. Orada yaklaşık 3-4 bin insan çalışacak, evine ekmek götürecek. Burası açıldığı zaman Van’a ticari anlamda katkı sağlayacaktır. Açılması için bizler tadilatları, eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Binanın eksiklerini 60-70 gün içerisinde tamamlayıp açacağız. 70 günün sonunda inşallah AVM’yi açacağız ve burayı Van’ımızın hizmetine sunacağız.” Diye ekledi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2022, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılan hikayelerimizden biri daha
Yılan hikayelerimizden biri daha - 2 ay Önce

Bu ucube binayı zamanında kim planladı. Keşke burası ve boş kalan yan tarafındaki alan, müzenin alanı, sahaf barakalarının alanı kazılıp yer altı çarşısı yapılsaydı. Üstü de Kent Meydanı olsaydı. O alana, yer altında yüzlerce dükkan ve iş yeri sığacaktı. Nice insan ekmek sahibi olurdu. Üstü de şehre nefes aldıran simge bir meydan olurdu.

d s
d s - 2 ay Önce

yıkın gitsin kardeşim görüntü kirliliğinden başka bir şey değil ne esnafa faydası var nede vatandaşa

Servet zeren
Servet zeren - 2 ay Önce

Habere göre Orhan özdek : sağlıklı firmalar olursa imza atarız yani onaylariz diyor neye göre sağlıklı firma ? 2. Vaka gibi olmasın Belediye yanlış bir firmaya verirse veto edeceğiz diyor ilk vaka neydi? Acaba merak ettim

Çılgın vanlı
Çılgın vanlı - 2 ay Önce

Ne vatandaş hayır gördü burdan ne bura vatandaştan ya yıkılsın yada vatandaşın hizmetine sunulsun tamamen

İlhami ÖZSENOGLU
İlhami ÖZSENOGLU - 2 ay Önce

Yeniden açılacak olan AVM,nin dış cephesi degismedikce ve kat sayısı dusurulmedikce, sonuç yine hüsran olacaktır.

Memo
Memo - 2 ay Önce

Dernekbaşkanımızın çabadlarını taktirediyoruz. Eminim ki bu işyeri hakkettiği yeri mutlaka. Bulacak

Vanlı
Vanlı - 2 ay Önce

Bu proje çöp olmuştur. Nokta. 100 trilyonum bile olsa bir kuruş yatırmam buraya. Van avm buranın havasını söndürdü. Yine tutmayacak bu plan. Yatırımcıların zararından başka bir şey değil. Kapalı bir kutudan farkı yok

Mehdi gün
Mehdi gün - 1 ay Önce

Bu binayı ihale eden yönetim ve mutahit kimin adamıydı. Yazık ki ne yazık kayum düzeltiyor belediye başkanları ve cevresi yıkıyor.