banner290

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş EYT ve asgari ücret açıklaması!

Son dakika haberi: Türkmenistan dönüşü açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT ve asgari ücret zammı için "2023’e bu iki önemli konuyu masamızın üzerinden kaldırarak girelim diyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş EYT ve asgari ücret açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan ziyareti sonrası aralarında Kanal7 Genel Yayın Yönetmeni Dr. A. Zahid Akman ve Ülke TV İstihbarat Şefi ve programcısı Mustafa Yıldız'ın da bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT ve asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tabii bizim hedefimiz, arkadaşlarımızla da yaptığımız görüşmelerde, bu yıl sonuna kadar emeklilikte yaşa takılanlar olayını çözmek. Asgari ücret meselesiyle ilgili çalışmalar da aynı şekilde zaten yoğun bir şekilde devam ediyor. 2023’e bu iki önemli konuyu masamızın üzerinden kaldırarak girelim diyoruz. Çalışma bu istikamette devam ediyor. İnşallah güzel bir neticeye varır ve böylece de adımı atarız." dedi.

BAKAN BİLGİN: TEKNİK SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün yaptığı açıklamada, EYT'ye ilişkin teknik sorunların çözüldüğünü ve altyapıyı oluşturduklarını açıkladı. Bakan Bilgin, "İstifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz" ifadesini kullandı.

ASGARİ ÜCRETTE İKİ TUR YAPILDI

Asgari ücret görüşmelerinde ise ikinci tur geride kaldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun dün gerçekleşen ikinci görüşmesi sonrasında henüz bir rakam ortaya çıkmadı. Üçüncü toplantının ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı

HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER