banner290

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi… 560 bin kişiye kadro müjdesi! İşte tüm detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ek gösterge müjdesinin ardından mevcut çalışanların maaşlarına yönelik olarak da bir düzenleme yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in önceki akşam duyurduğu "sözleşmeli personele kadro" müjdesi 560 bin kişiyi kapsıyor.  Bakan Bilgin'in kadro müjdesi verdiği sözleşmeli personelle ilgili çalışmanın detayları ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi… 560 bin kişiye kadro müjdesi! İşte tüm detaylar

Çalışmanın detayları ile ilgili Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul şu bilgileri verdi: Son toplu sözleşmede, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda bir metin yazılmıştı. Şu anki personel 2022 sonuna kadar sözleşmeliye geçti. Burada sözü edilen sözleşmeliler, 4/B'li personel. Bu çalışma sadece bunları kapsıyor. Yaklaşık 500 bin 4/B'li personel bulunuyor.

4/B'li personeller isteğe bağlı olarak kadroya geçebilecekler. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki 4/B'li personel için 3+1 uygulaması var. Bu süreyi tamamlayanlar isteğe bağlı olarak geçiş yapabiliyor. Bu 400 bin personel çıkarıldığında, geriye yaklaşık 100 bin personel kalıyor. Biz Memur-Sen olarak bu konuda çalıştaylar yaptık. Çalışmanın sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı ve bakanlık ile paylaştık. Ek gösterge sonrası bu konu da çözüme kavuşacak.

HABER7

YORUM EKLE