banner290

Cumhurbaşkanı Erdoğan Van’da 154 yatırımın açılışını yapacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Van'da 154 yatırımın toplu açılış törenine katılacak. Çevreden ulaşıma, sosyal hayattan ekonomiye kadar birçok alanda yatırım yapılan Van'da projeler açılarak faaliyete geçecek. Ayrıca Edremit'ten başlayıp Van şehir merkezinin doğusundan geçerek Erciş yoluna bağlanan 41 kilometrelik Van Çevreyolunun da temeli atılmış olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Van’da 154 yatırımın açılışını yapacak!

Türkiye'de yatırımlar her geçen gün faaliyete geçiyor. Dev yatırımlar ile ortaya çıkan eserler halkın hizmetine sunuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Van'da 154 yatırımın toplu açılışını gerçekleştirecek.

VAN GÖLÜ'NE KORUMA

Van Gölü'nü korumak için yatırımlar yapıldı. 532 milyon lira yatırım bedeli olan Van Merkezi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi faaliyete geçiyor. 1 milyon nüfusa yetecek şekilde tasarlanan Tesis günlük 200 bin metreküp suyu işleme kapasitesine sahip. Tesis artırmanın dışında Van'daki 20 bin hanenin de elektriğini sağlıyor.

VAN ÇEVREYOLU'NUN TEMELİ ATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edremit'ten başlayıp Van şehir merkezinin doğusundan geçerek Erciş yoluna bağlanan 41 kilometrelik Van çevreyolunun temelini atacak. Kentin şehir içi Trafik yoğunluğunu rahatlatacak çevreyolu ile uluslararası yol ağına kesintisiz, kısa süreli ve konforlu erişimi sağlanacak. Çevreyolu ile aynı zamanda yeni yaşam ve üretim alanları da şehre kazandırılacak.

HÜRRİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 6 ay Önce

Hangi yatırımlarmış çok merak ettim. 154 yatırımın isimlerini yazar mısınız lütfen. Öğrenmek istiyoruz

Vanlı
Vanlı - 6 ay Önce

Yıllardır yatırım diyorlar kapıt üstünde ben vanda yatırım görmüyorum göz boyuyorlar yanılıyorsam vanlı arkadaşlar yaZsın

Çile yolu
Çile yolu - 6 ay Önce

Yıllar oldu seneleri bile unuttuk halen bu çile yolu yapılacak halen yapılacak torunlarımız belki görürler %45 kesinti herkesi birbirine ortak et yıllar yılı bitmeyecek bir çilenin açılış töreni