banner290

DAKA Hakkari'de personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), TRB2 Bölgesinde (Van, Bitlis, Hakkâri ve Muş) istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. İşte başvuru şartları ve tarihi…

DAKA Hakkari'de personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

DAKA’dan yapılan açıklamada, “Ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına hizmet etmeye gönüllü, iletişime açık ve kendine güvenen, analitik ve stratejik düşünme becerisine sahip, değişen çalışma şartlarına uyum sağlayabilen, yeniliklere açık ve seyahat engeli olmayan 1 uzman alımı yapacağını duyurdu.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının merkezi Van ili olup Ajansın faaliyet alanı Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van illerinden oluşmaktadır. Sınavda başarılı olan aday Hakkâri ilinde çalışmaya başlatılacaktır, fakat tüm adaylar Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliğinin 27. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendi hükmü gereğince Ajansın faaliyet gösterdiği TRB2 Bölgesi illerinden Genel Sekreterlikçe uygun görülen herhangi birinde çalışmayı kabul ve taahhüt eder.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

ç) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2022, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER