Dikkat! Meteoroloji Van'ın o ilçelerini uyardı!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Muş, Hakkari ve Bitlis'te sabah saatlerinden itibaren, Van çevrelerinde ise öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçmesi beklenmektedir.

Dikkat! Meteoroloji Van'ın o ilçelerini uyardı!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Muş, Hakkari ve Bitlis'te sabah saatlerinden itibaren, Van çevrelerinde ise öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçmesi beklenmektedir. Öğle saatlerinden itibaren Bitlis, Muş ve Hakkari illerinin geneli ile Van'ın güney ilçelerinin aralıklı olmak üzere kuvvetli kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Bölgemizde beklenen kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgâra bağlı olarak ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde tipi şeklinde kar yağışı, yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi, görüş mesafesinde azalma, direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 12:25
YORUM EKLE