banner211

Dikkat! Van’da zorunlu su kesintisi olacak! İşte kesinti bölgeleri ve tarihi...

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde zorunlu su kesintisine gidileceğini duyurdu.

Dikkat! Van’da zorunlu su kesintisi olacak! İşte kesinti bölgeleri ve tarihi...

VASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şıu ifadelere yer verildi:


"Gürpınar ilçesi Bejingir kaynağından kent merkezine gelen 2 bin ve bin 500'lük su isale hatlarının Çiçekli Mahallesi, Elmalı Mahallesi ile 1 No’lu su deposu sahasında yapılan yeni terfi merkezinin devreye alınması ve muhtelif arızalarının onarım çalışmaları nedeniyle; Edremit ilçesine bağlı Kiracılar TOKİ, Yeni TOKİ, Doğanlar, Akınlar, Ayazpınar, Elmalı, Mülk, Çiçekli, Kıyıcak, Dilkaya, Enginsu, Andaç, Dönemeç Köklü, Köprüler, Selahattin Eyyubi, Süphan, Kavurma, Memur-Sen TOKİ, Şabaniye, Kurubaş, Eminpaşa Mahalleleri, İpekyolu ilçesine bağlı Karşıyaka, Hacıbekir, Yeni Mahalle, Bostaniçi TOKİ, Kevenli TOKİ, Serhat, Şerefiye, Vali Mithat Bey, Seyyit Fehim Arvasi, Bostaniçi, Esenler, Sıkke TOKİ, Selimbey, Yalı, Alipaşa, Buzhane, Hatuniye, Halilağa, Cevdetpaşa, Cumhuriyet, Hafıziye, Bahçıvan Mahalleleri, Tuşba ilçesine bağlı Şemsibey, Organize Sanayi, Oto Sanayi, Altıntepe, Abdurrahman Gazi, İskele, Beyüzümü, İstasyon, Seyrantepe Düzyol ,Akköprü Mahalleleri ile Gevaş ilçesine bağlı Uğurveren, Atalan, Selimiye ve Bahçelievler Mahallelerine 24 Mayıs Pazartesi günü sabaha karşı saat 03.00 ile 25 Mayıs Salı günü sabaha karşı saat 03.00 saatleri arasında su verilemeyecektir. Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için tedbirli olmaları gerekmektedir."


Yapılacak çalışmanın hızlı ve programlı bir şekilde tamamlanması için gerekli tedbirlerin alındığının ifade edildiği açıklamada, arızaların bitirilmesiyle suların verileceği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif kılıç
Elif kılıç - 3 hafta Önce

Su olmadan hayat olmaz

Gizli bebe
Gizli bebe - 3 hafta Önce

Van'da sular nezaman gelir acaba

Yıldız
Yıldız - 3 hafta Önce

Sular ne zaman gelecek

havin aslan
havin aslan - 3 hafta Önce

sular ne zaman gelecek

Eda
Eda - 3 hafta Önce

Ayıptır söylemesi biz hangi çağda yaşıyoruz. Sular 24 saat olmayacak diye belirtiyorsunuz, yaklaşık 30 saattir su yok. Bu pandemi zamanı en etkili olan temizlik ama ortada su yok ya. Biran önce halledilmesi lazım.

Suna
Suna - 3 hafta Önce

Lutfen sular gelsin cok mağduruz.evde kac kisi var mikroptan ölecek.bu yapılan mantıklı bir şey değil acilen halledilip suların verilmesi lazım.

Gkds
Gkds - 3 hafta Önce

Şu virüs zamanı olacak iş mi şu su kesintisi

Gonca gül
Gonca gül - 3 hafta Önce

Şu virüs zamanı olacak iş mi şu su kesintisi