banner211

Doğa harikası Muradiye Şelalesi ziyaretçilerini bekliyor

Van'ın en önemli doğal güzelliklerinden Muradiye Şelalesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında alınan tedbirler sonrası başlatılan normalleşme süreciyle yeniden ziyaretçilerini ağırlayacak.

Doğa harikası Muradiye Şelalesi ziyaretçilerini bekliyor

Muradiye ilçesindeki Bendimahi Çayı'nda bulunan ve bu mevsimde kar suları ve yağmurlarla debisi yükselen şelale, 20 metre yükseklikten akan coşkulu suyuyla seyrine doyumsuz manzaraya sahne oluyor.

Yılın her döneminde ayrı bir güzelliğe bürünerek yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan şelale, Kovid-19 salgını nedeniyle başlatılan ziyaret kısıtlaması nedeniyle en sakin dönemlerinden birini yaşıyor. 

Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler sonrası normalleşme sürecinin başlamasıyla yeniden ziyaretlere açılan şelalenin çevresinde belediye ekipleri temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yaptı. 

Şelaleyi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar, normalleşme sürecinin başlamasıyla belediye olarak şelalenin çevresinde temizlik çalışması yaptıklarını söyledi.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği şelalenin bu sene salgın nedeniyle ziyarete kapatıldığını anımsatan Savar, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın genelgesiyle bugün piknik ve mesire alanlarımız tekrar vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Bu kapsamda bölgenin temizliğini sağlayarak vatandaşlarımızın güzel zaman geçirmelerini temin etmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın ziyaret sırasında maske kullanmalarını ve sosyal mesafe şartlarına uymalarının, kendileri ve toplumumuzun sağlığı için çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Vatandaşlarımızı kurallara uyarak Van'ımızın, Muradiye'mizin doğal güzelliği olan şelalemizi ziyaret etmelerini bekliyoruz."

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
PARKLAR İNSANLARIN NEFES ALMA YERLERİDİR.
PARKLAR İNSANLARIN NEFES ALMA YERLERİDİR. - 12 ay Önce

Keşke görevliler iki aydır o parklardaki çimleri yeşertse, kenar taşlarını renkli boyalarla boyasa, etrafı çiçeklendirse ve peyzajını mükemmel şekilde yenilese idi. Bu gibi parklar, mesire ve piknik alanlarındaki görevliler duyarlı, ilgili olmalı. Işinin ehli olmalı, onlara da her türlü malzeme ve imkan sağlanmalı diye düsünüyorum. Belediyelerimizin Park ve Bahçeler Müdürlükleri Van ve ilçelerinde çok daha aktif olmalı, her tarafta yeni yeni onlarca park yapılmalı, eski parklar daha güzel hale getirilmeli.

banner246