banner290

Dolmuşçuluk yapan iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 8 kişi yaralandı, 5 kişi gözaltına alındı

Hazro ilçesinde dolmuşçuluk yapan ikili aile arasında kavga çıkarken, 8 kişi yaralandı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, çıkan kavga cep telefonuyla görüntülendi.

Dolmuşçuluk yapan iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 8 kişi yaralandı, 5 kişi gözaltına alındı

Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda dün öğle saatlerinde, iki aile arasında kavga çıktı. Dolmuşçuluk yapan Dolan ve Dağaçar Aileleri birbirine girdi. Aile bireyleri arasında çıkan sıra tartışması, kısa bir süre sonra kavgaya dönüştü. Taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavgada 8 kişi yaralandı. Yaralanan 8 kişiden 1'nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis, kavgaya müdahale edip tarafları ayırdı. Yaralılar, ambulanslarla ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır bir yaralı, buradaki müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. İlçede güvenlik önlemi alan polis, kavgaya karıştığı tespit edilen 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Kavga bölgedeki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

DEMİRÖREN HABER AJANSI

YORUM EKLE