banner211

DSİ Van Bölge Müdürlüğünün yeri millet bahçesi olsun!

Süerler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Süer ile Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürlüğünün eski yerleşkesinin ‘Millet Bahçesi’ olmasını talep etti.

DSİ Van Bölge Müdürlüğünün yeri millet bahçesi olsun!

Süerler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Süer ile Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürlüğünün eski yerleşkesinin ‘Millet Bahçesi’ olmasını talep etti.

Van Basın / Yunus Tuğrul – Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binası açılış için gün sayıyor. Van’da millet bahçesi ve park alanlarının az olduğunu, diğer taraftan havaalanı bölgesi olması nedeniyle yüksek bina yapılması yönünde alanın değerlenemeyeceği bu yüzden millet bahçesi olarak halka açılmasının en uygun karar olacağı söyleyen Başkan Süer Van’ın geleceği için tüm kamu kurum ve kuruluş Başkanlarına birlik çağrısında bulundu.

VAN’A RENK KATACAK BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Konuya ilişkin Vanbasin.net’e açıklamalarda bulunan Başkan Süer, “Değerli Van halkı DSİ binası bitiyor.Mevcut DSİ nin Yeri çok güzel bir millet bahçesi olur. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bir çok ilde millet bahçesi yapıldı bu çalışmadan Van mahrum kaldı. DSİ’nin mevcut yerleşkesi millet bahçesi için ideal bir yer, 20, 30 yıla yakın ağaçlandırma ve yeşil alanıyla Vana renk katacak bir millet bahçesi olacaktır. İpekyolu kentin merkezi haline gelecek zamanla, betonlaşmış yapılar geleceğimizi tehdit ediyor. Gelin hep birlikte Millet Bahçesi olması için mücadele edelim. Van’ın geleceği için, daha yeşil, daha temiz, daha gelişmiş bir Van için gelin el ele verelim, bu güzel alanı Millet Bahçesi olarak Van’a ve Van halkına kazandıralım” dedi.


‘VAN GÖLÜ AKTİVİSTLERİNDEN TAM DESTEK’

DSİ Van Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasına taşınmasıyla birlikte boşaltılacak alanın Millet Bahçesi olması gerektiğini söyleyen Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel Başkan Süer’e tam destek verdi. Özel, “Van, büyükşehir olmasına rağmen yeşil alan bakımından yeterli alanlara sahip değildir. Büyükşehirlerde Kişi başına 10 m² bir yeşil alan düşmesi gerekirken maalesef kentimizde bu oran oldukça düşük durumdadır. Sonuç olarak doğası ve turizm potansiyeli açısından önemli merkezlerden biri olan Van şehri, ne yazık ki merkezi yaşam alanları içerisinde yeşil alana muhtaç bir durumdadır. Daha önce merkezi durumda bulunan karayolları bölge müdürlüğünün taşındığı alan Van halkı için yeşil alan olarak kullanılması gerekirken maalesef betona gömüldü. Bir şehrin gelişmişliği ve yaşam kalitesi yeşil alanın çokluğuyla ölçülür. Aldığımız bilgilere göre DSİ de mevcut bulunduğu yerden taşınacak. DSİ’nin yeri Van’ın nefes alabileceği merkezi bir konumda. Millet bahçesi olarak değerlendirilmesi betona gömülen Van halkı için oldukça önem arz etmektedir. Sosyal medyadan konuyu dile getiren İş insanı sayın Ali Süer’i destekliyoruz ve hassasiyetinden dolayı sayın Süer’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: vanbasin.net

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 10:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhami Özkaderine şenoglu
İlhami Özkaderine şenoglu - 6 ay Önce

Adeta sahipsiz, kendi kaderin terk edilmiş, cezalandırılmış bir şehir. Başka şehirlere yatırımlar yapılıp oluk oluk para akitilirken kentimiz bir üvey evlat muamelesi görmekte.

vanlı
vanlı - 6 ay Önce

Her ne hikmetse Millet bahçesine destek veren zatlar van daki peyzaj ihalelerini bir şekilde alanlardır.
1 milyon nüfuslu bir ilde DSİ Bölge Müdürlüğünün yeri neden bir tam teşekküllü onkoloji hastanesi olmasın diye sormak isterim

VANDAKİ TÜM YETKİLİLERE ÇAĞRIR
VANDAKİ TÜM YETKİLİLERE ÇAĞRIR - 6 ay Önce

■ Edremit - Kampüs arasına sahil bandı ve yeşil kuşak gerekiyor. ■ Edremit'e, Tuşba'ya ve İpekyolu ilçemizin her birine 50-100 dönümlük mükemmel bir milet bahçesi gerekiyor. ■ Eski Devlet Hastanesi yerine çarşı için güzel bir park- yeşil alan gerekiyor. ■ Eski Askeri Gazino yerine çarşı için güzel bir park- yeşil alan yapılması gerekiyor. ■ Eski Sigorta Hastanesi yerine o semt için güzel bir park- yeşil alan yapılması gerekiyor. ■ Edremit merkez ilçemiz sınırları boyunca Şamran kanalı temizlenip ıslah edilerek bakım ve onarımları yapıldıktan sonra iki tarafına yeşil kuşak, ışıklandırma, yürüyüş ve bisiklet yolu yapılması gerekiyor. ■ Her mahallemize birer tane daha park- yeşil alan yapılması gerekiyor. ■ Toprakkale Tepesi şehrimiz için yüzlerce dönümlük bir mesire ve piknik alanı ve seyir terasları alanı, gezinti ve dinlenme alanı yapılmalıdır. Van Gölümüz, Vanımızın "mavi" gözüdür. Yukarda saydığım projeler yapılırsa tüm bu yeşil alanlar Vanımızın " yeşil" gözü olur. Van, mavi ile yeşilin buluştuğu güzel bir şehir olur. Hayali bile güzel, değil mi? Haydi hayaller gerçek olsun.

Vanlı
Vanlı - 6 ay Önce

Yemin edebilirimki bahsi geçen bu şahısların menfaati olmazsa Memleket yıkılsa umurlarında olmaz. Bu zatları halkımız iyi tanıyor.

Dede
Dede - 6 ay Önce

Slm van için düşncelerinize saygı duyarım bende bir vatandaş olarak vaski yede bir yer verseler iyi olmazmı dünya paralar veriyorlar kiralık binalara acaba vaski devlet kurumu değilmi yoksa yetim evltmı bu kurum için kimse kılını kıprdatmıyor tşkler

Yeşili koruyalım ve çoğaltalım.
Yeşili koruyalım ve çoğaltalım. - 6 ay Önce

Niye yalvarıp duruyoruz ki. Yeşil alanlar yapmak, millet bahçeleri yapmak zaten bir şehirde yapılması gereken ilk işlerden. Eminim yetkililer bu hizmetleri en kısa zamanda yapacaklardır.