Dünya'nın en ucuz Otomobili Türkiye'de! Fiyatı: 31. 950 TL

Dünyanın en ucuz elektrikli otomobili K5 Türkiye'de satışta! Fiyatı sadece 56 bin TL

Dünya'nın en ucuz Otomobili Türkiye'de! Fiyatı: 31. 950 TL

Dünyanın açık ara en ucuz elektrikli otomobili sonunda Türkiye'de satışa çıktı. Fiyatı sadece 55 bin 900 lira olan model satışa çıktığı ilk günden beri ilgi odağı oldu. Led Gösterge, ön ve arka koruma demiri, çelik jant, sıcak soğuk hava üfleme özelliği ile ekonomik ulaşım aracı K5 artık Türkiye'de satışta. Dört tekerli şase, geniş iç hacim ve yeni teknoloji motoru ile Regal K5 özellikleri ve fiyatı ile şimdiden ilgi odağı olacağa benziyor.

İşte ayrıntılar...

Bu modellerden akla ilk geleni Regal. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa çıkan Regal Raptor, ucuza otomobil arayanlar için biçilmiş kaftan.

İçerisinde bildiğimiz otomobil aküsü bulunan modelin menzili 100 km. Elbette akü takviyesiyle bu menzili arttırmanız mümkün.

3 kişilik bir kapasiteye sahip olan model, yokuşlarda tatminkar bir performans sunuyor.

Elbette burada dimdik bir yokuştan bahsetmiyoruz. Aksi takdirde dik bir yokuşta bu araçla tek kişi bile yolda kalabilirsiniz.

İçerisinde ısıtma sistemi de bulunan modelin en etkileyici yanı ise fiyatı. Yalnızca 55 bin 900 TL’ye satılan bu model normal ev prizinden kolaylıkla şarj olabiliyor.

Otomobili tamamen şarj etmeniz yaklaşık olarak 8 saat sürüyor. Elbette akü eklerseniz bu süre biraz daha artabilir.

Eğer şehir içerisinde kullanmak için küçük bir araç arıyorsanız Regal Raptor aradığını model olabilir.

Normal elektrikli otomobillerde lityum piller kullanılıyor.

Regal Raptor da ise bildiğimiz otomobil aküsüne yer verilmiş.

Dolayısıyla bu otomobilde hızlı şarj özelliği bulunmuyor.

İşte şehir içi kullanımda alternatif olabilecek Regal Raptor markasının Türkiye’deki en ucuz elektrikli oto ailesi!

 E-CAR K5 VAN 

E-CAR K5 VAN FİYATI- 75 bin 900 TL

E-CAR K5 Long

E-CAR K5-Long FİYATI- 57 bin 200 TL

E-CAR K3-KLS FİYATI- 40 bin 950 TL

E-CAR K3 FİYATI- 34 bin 400 TL

E-CAR K1 FİYATI- 31 bin 950 TL

E-CAR K5 FİYATI- 55 bin 900 TL

Citroen My Ami Buggy Concept aracı, kapıları olmayan gövdesi ve özel aksesuarları ile öne çıkıyor.

Citroen'den yapılan açıklamaya göre, Citroen mühendisleri, elektrikli ve kullanımı kolay araç arayanlar için özgün Ami Buggy konseptini ortaya çıkardı. Konsept oldukça sade ama bir o kadar da işlevsel olma özelliği taşıyor.

Citroen My Ami Buggy Concept, yollarda özgürce hareket etmek isteyen macera ruhlu kullanıcılara hitap ediyor. 

Konsept, sahil kenarı veya doğada hayatı kolaylaştıran pratik bir eğlence aracı olması için tasarlandı.

Panoramik tavanı aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlarken, kapıların olmaması havadar bir kabin sunuyor. Elektrikli güç aktarım sistemi ise sessiz ve emisyonsuz sürüş ile çevreci bir duruş ortaya koyuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen My Ami Buggy Tasarımcısı Samuel Pericles, “My Ami Buggy, otomobil olmayan Ami projesine uygun bir konsept. Gündelik hayatı kolaylaştıran havalı bir ürün olmasını sağladık. Eğlence ile işlevselliği, ergonomi ve estetik unsurları çok iyi şekilde harmanladık. Örneğin akıllı telefon tutucu için birçok ölümsüz tasarıma hayat veren tasarımcılardan ilham aldık. My Ami Buggy Concept’in, ikonik ve çağdaş endüstriyel nesnelerin ruhuna uygun olarak işlevsel ve basit olması gerekiyordu, bunu da başardık.” ifadelerini kullandı.

Siyah, haki ve sarı renklerinden oluşuyor

My Ami Buggy Concept, siyah, haki ve sarı olmak üzere üç renkten oluşuyor. My Ami Buggy Concept'in, koltuklar, şarj kablosu, kapı bölmeleri, bagaj alanı ve bazı aksesuarlar olmak üzere birçok önemli noktası sitrik sarı ile vurgulanıyor. Sürücü tarafında "Pilot" ve yolcu tarafında "Copilot" ibaresi yer alırken, motorsporlarından hareketle sürücü koltuğunun 01 ve yolcu koltuğunun 02 ile numaralandırılması dikkati çekiyor. Sürücü tarafında yan ayna üzerindeki "+" simgesi elektromotor ile bataryaya ve ayrıca elektrikli araçlar için ayrılan park yerlerine atıfta bulunuyor.

My Ami Buggy Concept'in iç mekanı, koltuklar, eşya saklama alanı ve bagaj alanı olmak üzere üç bölümde tasarlandı. Standart Ami’nin koltuk minderlerinde 35 mm olarak kullanılan dolgu köpüğü, My Ami Buggy Concept’te yerini 70 mm’lik dolgu köpüğüyle Advanced Comfort koltuk minderlerine bırakıyor. Hafızalı köpük teknolojisi koltukların hafif ve yumuşak olmasını sağlıyor. Minderler koltuktan kolaylıkla sökülebiliyor, değiştirilebiliyor ve yıkanabiliyor.

Ami’nin ön konsolundaki saklama kutuları, My Ami Buggy Concept için yeniden tasarlandı. Kutuların üzerindeki mat altın metal depolama rafı nesnelerin hareket etmesini önlüyor. Aracın iç mekanıyla uyumlu özel bir bagaj tasarlandı. Bel çantası, direksiyon simidinin ortasındaki mıknatısa sabitleniyor ve halkasıyla kemere de takılabiliyor. Ayrıca ön konsolun altında kapaklı bir denizci çantası da bulunuyor ve düşmemesi için bir boru ile alttan sabitleniyor.

İşlevsel aksesuarları bulunuyor

My Ami Buggy Concept aksesuarları bir tasarım öğesi olmanın çok ötesine geçiyor. Her biri gerçek bir işlev üstleniyor. Tasarımcılar, My Ami Buggy Concept’i hem eğlenceli hem de pratik kılmak üzere işlevsel çözümler geliştirmek için yoğun çaba sarf etti. İç mekan araç içerisindeki yaşamı ve işlevlerin kullanımını kolaylaştırmak için tasarlandı. Aksesuarların çoğunun sabitleme mekanizması aynı olduğundan kullanıma bağlı olarak yerlerinden çıkarılarak farklı bir noktada sabitlenebiliyor. Kamera tutucu buna iyi bir örnek oluşturuyor. Sürüş rotasındaki manzarayı ölümsüzleştirmek ve anında paylaşmak açısından hayata renk katıyor.

My Ami Buggy Concept’te, telefonu sabitlemek için bir sıkma çarkı bulunan silindir şeklinde bir tutucu olarak kullanıma sunuluyor. Portatif hoparlörü direksiyon simidinin arkasındaki yuvarlak yuvaya sabitlemek için yeni bir konik destek tasarlandı. 3D baskı ile bu aksesuarların her biri sıfırdan tasarlandı ve aynı yöntemle talep üzerine yeniden üretilebiliyorlar.

HABER7

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 18:33
YORUM EKLE