banner211

Duruşmalar, 30 Nisan'a kadar ertelendi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Mağduriyeti, şikayeti olan vatandaşlarımız için adaletin kapısı kapatılmamıştır" dedi.

Duruşmalar, 30 Nisan'a kadar ertelendi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ankara’da Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

CEZAEVİ PERSONELİ İZOLE EDİLECEK


Bakan Gül, "Bugünden itibaren cezaevlerinde görev yapan personel, belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyecek, izole edilen yerlerde kalacak." dedi.

30 NİSAN'A KADAR ERTELEME


Görülecek davalara ilişkin Gül, "30 Nisan’a kadar tüm duruşmalar ve acil olmayan tüm işler ertelenmiştir." açıklamasını yaptı.

"ADALET KAPISI KAPATILMADI"


Avukatların CMK ödemelerinin 6 Nisan itibarıyla tümüyle yapılmış olacağını belirten Gül, "Mağduriyeti, şikayeti olan vatandaşlarımız için adaletin kapısı kapatılmamıştır." ifadelerini kullandı.

459 KİŞİ HAKKINDA SORUŞTURMA


Koronavirüsle bağlantılı başsavcılıklarca son iki haftada 58 ilde 459 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını bildiren Adalet Bakanı Gül, "Salgın hastalık tehlikesinden dolayı ortaya çıkan sıra dışı süreci fırsata çevirmek isteyenlerin karşısında hukuk vardır." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet mülkün temelidir.
Adalet mülkün temelidir. - 1 yıl Önce

Tutuklular, hüküm giymemiş olanlar, henüz yargılaması devam eden her ŞÜPHELİ durumundaki kişi için çok kötü bir durum. Ne olursa olsun bir insanın haftalarca, aylarca hapiste tutulması, yargılamasının gecikmesi sakıncalı. Çünkü sonradan suçsuzluğu sabit olunca, beraat edince yattığıyla kalıyor. Değerli hakim ve savcılarımız bu ölümlü ve geçici dünyada adaleti, hakkaniyeti erken tesis edip sonuca bağlarlarsa çok iyi olur. Malûm " Mahkeme kadıya mülk değil." Hepimiz bir gün göçüyoruz. Adaletin gecikmemesi gerekir. Hepimize, tüm insanlığa sağlıklı, huzur dolu yarınlar. EVDE KAL VAN, EVDE KAL TÜRKİYE.